Kore Turizm Organizasyonu Genel Müdürü Lee Charm: -"Hedefimiz 40 bin Türk'ü Kore'ye getirebilmek"

  • Yazı boyutu
Kore Turizm Organizasyonu Genel Müdürü Lee Charm:
  -"Hedefimiz 40 bin Türk'ü Kore'ye getirebilmek"

Kore Turizm Organizasyonu Genel Müdürü Lee Charm: -"Hedefimiz 40 bin Türk'ü Kore'ye getirebilmek"

Kore Turizm Organizasyonu, Kore ile Türkiye arasında turizmi geliştirmek amacıyla İstanbul şubesini açtı.
     Resmi açılışı düzenlenen basın toplantısıyla duyurulan İstanbul Ofisi ile Kore Turizm Organizasyonu 20 ülkede 32 şubeye ulaştı.
     Kore Turizm Organizasyonu Genel Müdürü Lee Charm, İstanbul'da açtıkları şube ile amaçlarının sadece Kore'yi tanıtmak olmadığını, iki ülke arasında turizm ilişkilerini de canlandırmak istediklerini söyledi.
     Şubat 2012'de Güney Kore Cumhurbaşkanı Lee Myung-Bak'ın Türkiye'yi ziyaret ettiğini ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesi sonucunda iki ülke arasında serbest ticaret anlaşması imzalandığını hatırlatan Lee Charm, "Biz de Kore'de turizm sektörünü canlandırmak için örnek ülke olarak Türkiye'yi seçtik" dedi.
     Lee Charm, Türkiye'nin Çin'den sonra en hızlı büyüyen ikinci ekonomi olduğuna işaret ederek, "Bundan 10 sene sonra Türkiye çok güçlü olacak. Çok istikrarlı bir ekonomiye ve sağlam bir büyüme stratejisine sahip. Türkiye'de yaşayanlar bunu hissetmeyebilir ama dışarıdan gözüken bu şekilde. Biz de her alanda Türkiye ile ortak çalışmalar yaparak birlikte gelişmek istiyoruz" diye konuştu.
     Kore Turizm Organizasyonu'nun acente olmadığını, sadece Kore'yi daha yakından tanıtmak istediklerini dile getiren Lee Charm, "5 yıl içerisinde hedefimiz 40 bin Türk'ü Kore'ye getirebilmek. Biz Kore'nin yemeğinden kültürüne, doğal güzelliklerinden doğasına, teknolojisinden sosyal yaşantısına kadar, her şeyini göstermek istiyoruz. Şu anda dünyanın en çok ziyaret edilen 5 şehri, Hollywood, Londra, Orlando, Hong Kong ve Roma. Biz de bu şehirlerden biri haline gelmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.
     En çok Çin ve Japonya'dan ziyaretçi aldıklarından bahseden Lee Charm, şöyle devam etti:
     "Kore ve Türkiye arasındaki turizm ilişkileri sürekli gelişme göstermektedir. Geçen sene Türkiye'yi ziyaret eden Koreli sayısı yüzde 21,5 oranında artış göstererek 170 bin kişiye ulaştı. Kore'yi ziyaret eden Türklerin oranı da yüzde 6,6 artarak 17 bin kişi oldu. Kore'den Türkiye'ye 10 katı kadar turist geliyor. Bu artışın iki ülkenin ekonomik gelişimlerine paralel olarak sürekli artacağını düşünüyorum."
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir