Kore şirketlerinin Mısır yatırımları -Samsun ve LC şirketleri ile 2 yeni Kore şirketi…

  • Yazı boyutu
Kore şirketlerinin Mısır yatırımları 
     -Samsun ve LC şirketleri ile 2 yeni Kore şirketi…

Kore şirketlerinin Mısır yatırımları -Samsun ve LC şirketleri ile 2 yeni Kore şirketi Mısır'da 583 milyon dolarlık yatırımda yapacak

Samsung ve LC şirketleri başta olmak üzere 4 Kore şirketi Mısır'da elektronik alanında yaklaşık 583 milyon dolarlık yatırım yapacak.
     Genel Yatırım ve Serbest Bölgeler Kurumu Asya bölgesi yetkilisi Ahmed Zehir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, elektronik alanında önde gelen Koreli Samsung ve LC şirketlerinin yanı sıra piyasaya yeni girecek olan iki şirketin de Mısır piyasasında yaklaşık 583 milyon dolarlık yatırımda bulunacağını söyledi.
     Piyasaya yeni girecek olan iki şirkete ilişkin anlaşma imzalanana kadar açıklama yapmayacağını belirten Zehir, "Başta Kore devletleri ve Endonezya olmak üzere Doğu Asya ülkeleri, Mısır'da yatırım yapmayı önemsiyor" ifadelerini kullandı.
     Zehir, LC şirketinin 200 milyon dolar, görüştükleri diğer iki Kore şirketinin 100 milyon dolar, Samsung'un ise ilk aşamada endüstriyel proje kapsamında 283 milyon dolar değerinde yatırım yapacağını, Samsung'un Mısır'da kuracağı fabrikanın 1400 kişiye iş fırsatı olacağını bildirdi.
     Mısır'daki Mübarek karşıtı gösteriler sebebiyle Mısır ve Kore arasındaki ticaret hacmi 2011 yılında yüzde 25 oranında düşüş göstermişti.
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir