Köprü ve otoyol özelleştirmesi ihalesi iptali -Koç-UEM-Gözde Ortak Girişim Grubu: -"Grup, bu…

  • Yazı boyutu
Köprü ve otoyol özelleştirmesi ihalesi iptali
  -Koç-UEM-Gözde Ortak Girişim Grubu:
  -"Grup, bu…

Köprü ve otoyol özelleştirmesi ihalesi iptali -Koç-UEM-Gözde Ortak Girişim Grubu: -"Grup, bu ihaleye çok titiz bir hazırlık ve fizibilite sürecinin ardından katılmış, bu projeyi Türkiye ekonomisinin bugününe ve geleceğine olan inancının bir ifadesi olarak sahiplenmiş, Türkiye'nin büyüme ve gelişme potansiyelini ve ihale şartnamesinde talep edilen yüksek bakım ve işletme standartlarını dikkate alarak teklifini vermiştir"

Koç Holding A.Ş - UEM Group Berhad - Gözde GSYO A.Ş Ortak Girişim Grubu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından iptali açıklanan köprü ve otoyolların özelleştirilmesi ile ilgili olarak, ihale şartnamesinde talep edilen yüksek bakım ve işletme standartlarını dikkate alarak teklif verdiklerini açıkladı.
     Şirket açıklamasında, köprü ve otoyolların özelleştirilmesi ile ilgili ihalenin 17.12.2012 tarihinde gerçekleştiği ve ihaleye en yüksek teklifi Koç Holding AŞ-Malezyalı UEM Group Berhad-Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.'den oluşan Ortak Girişim Grubu'nun verdiği anımsatıldı.
     İhaleye en yüksek teklifi sunan Ortak Girişim Grubu'nun, ihaleye çok titiz bir hazırlık ve fizibilite sürecinin ardından katıldığı belirtilen açıklamada, grubun söz konusu projenin Türkiye ekonomisinin bugününe ve geleceğine olan inancının bir ifadesi olarak sahiplendiği, Türkiye'nin büyüme ve gelişme potansiyelini ve ihale şartnamesinde talep edilen yüksek bakım ve işletme standartlarını dikkate alarak teklifini verdiği ifade edildi.
     Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan ihalelerin Özelleştirme Yüksek Kurulu'nca onaylandıktan sonra geçerlilik kazandığı vurgulanılan açıklamada, "Bu özelleştirme ihalesi kapsamında, Özelleştirme Yüksek Kurulu'nca yapılan değerlendirme ve alınan karar ile köprü ve otoyolların işletme haklarının verilmesi yöntemi ile yapılan özelleştirme ihalesinin iptal edildiğini öğrenmiş bulunmaktayız" denildi.
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir