Konya fuarları 2013'de 400 bin ziyaretçi hedefliyor -TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü…

  • Yazı boyutu
Konya fuarları 2013'de 400 bin ziyaretçi hedefliyor
  -TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü…

Konya fuarları 2013'de 400 bin ziyaretçi hedefliyor -TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Ersözlü: "Hedefimiz, 2013 yılında 75 il ve 50 ülkeden yaklaşık 400 bin ziyaretçiyi Konya'da buluşturmak"

TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, KTO-TÜYAP Konya Fuar Merkezi'nde, 2013 yılında 75 il ve 50 ülkeden 400 bin ziyaretçiyi ağırlamayı hedeflediklerini bildirdi.
     Ersözlü, Konya'da bir otelde düzenlenen basın toplantısında, TÜYAP Konya'nın, 2012 yılında düzenlenen 8 fuarda, 33 ülkeden bin 239 katılımcı firmayı ağırladığını söyledi.
     Başta Ortadoğu, Balkanlar, Kafkasya, Türki Cumhuriyetler ve Afrika ülkeleri olmak üzere 43 farklı ülkeden gelen yaklaşık 300 bin ziyaretçiyi fuarlarda buluşturduklarını aktaran Ersözlü, "2012 yılında 2011 yılına oranla metrekare anlamında yüzde 25'lik bir büyüme sağladık" dedi.
     "Türk tarım sektörünün gövde gösterisine hazırlanıyoruz" diyen Ersözlü, Konya 11. Uluslararası Tarım Fuarı'nın 2013 yılında mevcut kapalı alana 30 bin metrekare büyüklüğünde 3 mebran salon ilavesi ile toplam 70 bin metre kare alanda açılacağını belirtti.
     Konya Tarım Fuarı'nın bu yıl da Türk tarım sektörünün görkemli buluşmasına ev sahipliği yapacağını anlatan Ersözlü, sektör temsilcilerinin gövde gösterisine ev sahipliği yapacağı bu fuarda hedeflerinin 250 bin ziyaretçi rakamına ulaşmak olduğunu, bu fuarın sektöre ve ülke ihracatına olumlu katkılar sağlayacağı inandığını dile getirdi.
     Ersözlü, hayvancılık sektörüne yönelik ilk kez Konya Hayvancılık 2013 Fuarı'nı, 11. Uluslararası Tarım Fuarı ile eş zamanlı olarak KTO-TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi'nde gerçekleştireceklerini aktardı.
     Tarım ve hayvancılık alanındaki fuarların ardından Nisan ayı başında Konmak, KONELEX ve İSKON fuarlarının yapılacağını dile getiren Ersözlü, şunları kaydetti:
     "Makine yapan makine fuarları ile üretim teknolojilerinde gelinen son nokta sergilenecek. Tanıtım çalışmalarının devam ettiği fuarlar, 4 gün boyunca yurt içi ve yurt dışından on binlerce iş adamını Konya'da bir araya getirecek. Daha sonra Yapı, Kent, IHS, Tohum ve iki yılda bir gerçekleştirilen Döküm-Yan Sanayi Fuarları ile 2013 yılı fuarlarını sonlandıracağız. 2013 yılında yurt içi ve yurt dışı ziyaretçi sayılarında artış bekliyoruz. Hedefimiz, 2013 yılında 75 il ve 50 ülkeden yaklaşık 400 bin ziyaretçiyi Konya'da buluşturmak."
    
    
    

Bu haberi 170 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir