Konya'da, "BAE Ticari Fırsatları" semineri -Hamriyah Serbest Bölgesi Ticari İlişkiler Direktörü…

  • Yazı boyutu
Konya'da, "BAE Ticari Fırsatları" semineri
  -Hamriyah Serbest Bölgesi Ticari İlişkiler Direktörü…

Konya'da, "BAE Ticari Fırsatları" semineri -Hamriyah Serbest Bölgesi Ticari İlişkiler Direktörü Mazrouei: -"Türkiye ile BAE arasında 2011 yılına göre, 2012 yılında yüzde 120 ticaret artışı olmuştur. Türkiye ile ticaretimiz sürekli gelişiyor"

Konya'da, "Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Ticari Fırsatları" semineri düzenlendi.
     BAE Sharjah Emirliği'nde bulunan Hamriyah Serbest Bölgesi Ticari İlişkiler Direktörü Saud Salim Al Mazrouei, Konya Ticaret Odası'nda gerçekleştirilen seminerde yaptığı konuşmada, Hamriyah Serbest Bölgesi'nin, bulunduğu coğrafyada bir ticaret ve çekim merkezi niteliğinde olduğunu söyledi.
     Amaçlarının Türkiye ile BAE arasındaki ilişkileri daha da geliştirmek olduğunu dile getiren Mazrouei, Konya firmalarının Ortadoğu'ya ihracatlarını artırması için Hamriyah Serbest Bölgesi'ne yatırım yapmalarını istediklerini vurguladı.
     Mazrouei, Hamriyah Serbest Bölgesi'nde 63 Türk firmasının faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtti.
     Türkiye ile BAE arasında 2012 yılında ticaret hacminin 12 milyar dolar olduğunu ifade eden Mazrouei, "Türkiye ile BAE arasında 2011 yılına göre, 2012 yılında yüzde 120 ticaret artışı olmuştur. Türkiye ile ticaretimiz sürekli gelişiyor. Türkiye bizim kardeş ülkemizdir" dedi.
     BAE'de ticari faaliyete başlamak için ayda 570 dolar yatırım yapmanın yeterli olduğunu aktaran Mazrouei, "Serbest bölge yönetimi ayrıca, Türk firmalarının faaliyetlerine en hızlı ve güvenli şekilde başlayabilmeleri için gereken tüm resmi, operasyonel ve pazar bilgilerini vermekte, firmaları faaliyete başlamaya teşvik etmektedir" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 200 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir