Kömür damarlarının gaz içerikleri tespit edilecek -Türkiye Taşkömürü Kurumu, maden ocaklarından…

  • Yazı boyutu
Kömür damarlarının gaz içerikleri tespit edilecek
  -Türkiye Taşkömürü Kurumu, maden ocaklarından…

Kömür damarlarının gaz içerikleri tespit edilecek -Türkiye Taşkömürü Kurumu, maden ocaklarından kömür numunesi alınması ve gaz içeriklerinin tespit edilmesine yönelik laboratuvar alımı yapacak

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), maden ocaklarından kömür numunesi alınması ve gaz içeriklerinin tespit edilmesine yönelik ihaleyle laboratuvar alımı yapacak.
     TTK'nın "kömür damarları gaz içerikleri tespit ve ölçme laboratuvarı" satın alınarak yerinde kurulumu yapılıp çalışır durumda teslim edilmesine yönelik ihalesiyle ilgili en son teklifler, 19 Aralık 2012'ye kadar kabul edilecek.
     İhale teknik şartnamesine göre, kömür numunesi örnekleme ekipmanı, uluslararası standartlar doğrultusunda tasarlanmasının yanı sıra sondaj derinliği en az 25 metre olacak, sondaj burgusuyla alınacak numuneler 48 saat içerisinde laboratuvara getirilerek analiz edilecek.
     Gaz içeriğinin belirlenmesi için laboratuvar ekipmanları temin edilerek, kömür damarlarından alınan numunelerinin gaz, nem, kül ve uçucu madde içeriği tespit edilecek.
     Kalite güvencesi için örnekleme ve laboratuvar ekipmanlarının yerinde dizayn edileceği belirtilen şartnamede, numune alınması ve laboratuvar teçhizatının kullanılması konusunda en az 10 gün TTK teknik personelinin yerinde eğitileceği belirtildi.
     Şartnamede, laboratuvarın montajı yapılmış ve çalışır vaziyette 5 ay içinde teslim edilmesi gerektiği kaydedildi.
    
    

Bu haberi 388 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir