Kolombiya'nın Ankara Büyükelçisi Serna: "İzmir, EXPO 2020'yi hak ediyor"

  • Yazı boyutu
Kolombiya'nın Ankara Büyükelçisi Serna:
  "İzmir, EXPO 2020'yi hak ediyor"

Kolombiya'nın Ankara Büyükelçisi Serna: "İzmir, EXPO 2020'yi hak ediyor"

Kolombiya'nın Ankara Büyükelçisi Fernando Panesso Serna, "İzmir, EXPO 2020'yi hak ediyor" dedi.
     İzmir Valisi Cahit Kıraç'ı Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi Eliya Alharal'la birlikte makamında ziyaret eden Serna, 7 aydır Türkiye'de görev yaptığını ve ilk ziyaretini İzmir'e gerçekleştirdiğini söyledi.
     İzmir'de faliyete geçirilecek fahri konsoloslukla birlikte ticari ilişkileri artıracaklarını kaydeden Serna, Vali Kıraç'ın İzmir'in EXPO 2020 adaylığını hatırlatması üzerine, "İzmir, EXPO 2020'yi hak ediyor. EXPO için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.
     Vali Kıraç ise yakın zamanda Eliya Alharal'in Kolombiya'nın fahri konsolosu olacağını böylelikle İzmir ile Kolombiya arasındaki ilişkilerin artacağını belirterek, "Bu ziyarette Serna'dan İzmir'in EXPO 2020 adaylığı için destek istedik" dedi.
    
     -"Gürültü kirliliği"-
    
     Ziyaretten sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Cahit Kıraç, Kordonboyu'nda bazı işletmelerin gürültü kirliliğiyle ilgili ceza almalarına ilişkin bir soru üzerine, bir haftadır yurt dışında olduğu için konuyla ilgili detaylı bir bilgisinin olmadığını söyledi.
     Kıraç, gürültü kirliliği konusunda gerekli yönetmeliklerin bulunduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
     "Eğer gürültü kirliliği ölçüm kontrollerini aşan olaylar tespit edilmişse gereği yapılmıştır. Biz kurallar ülkesiyiz, herkes istediği gibi davranamaz. İnsanları da rahatsız etmeden eğlenmeyi bilmeliyiz. Dün Çeşme için bir toplantı yaptım. Biz dünyanın gözünün üzerinde olan bir şehiriz. EXPO bir dünya projesi, dolayısıyla bizim burada özellikle yerli yabancı turizmin gözbebeği olan bir noktada gelişigüzel davranışlarla dünyaya kötü örnek olacak malzeme vermememiz lazım. Herkesin kurallara uyması lazım. Hem işletmeler açısından, hem de yörenin sakinleri açısından."
    
    
    

Bu haberi 180 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir