"Kolektif Yaratıcılık"

  • Yazı boyutu
"Kolektif Yaratıcılık"

Koleksiyon Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Malhan:"Günümüzde yaratıcılık, sadece bir bireye dayanmayan tüm bireylerin sürece dahil olduğu 'kolektif yaratıcılık' haline geldi"

"Geleceğin İş Dünyası Konferansı" Koleksiyon Mobilya'nın Büyükdere Kampüsü'nde gerçekleştirildi.
     Konferansa ilişkin yapılan açıklamada, Koleksiyon Mobilya'nın ana sponsorluğunda, HRdergi tarafından düzenlenen önümüzdeki 10 yılda iş hayatında nelerin değişebileceğine dair fikirlerin tartışıldığı "Geleceğin İş Dünyası Konferansı"nın Koleksiyon Mobilya'nın Büyükdere Kampüsü'nde gerçekleştirildiği duyuruldu.
     Açıklamaya göre, önümüzdeki yıllarda iş hayatının yaratıcı çalışma temposuna ayak uydurabilen ve adeta birer fikir fırını gibi çalışarak ezber bozan yenilikçi ofis tasarımlarının önemine de işaret edilen, çalışma hayatının geleceğine ilişkin öngörüler ile önerilerin paylaşıldığı konferansa, iş dünyasının temsilcileri, yönetim ve insan kaynakları danışmanları katıldı.
     Konferans kapsamında, önümüzdeki 10 yılda iş hayatında nelerin değişebileceğine dair fikirler tartışılırken, "Çalışma hayatında yeni eğilimler, ezber bozan yaklaşımlar" konu başlığıyla gerçekleştirilen konferansa Fütürist Ufuk Tarhan, Youtholding Chief Youth Officer Emrah Kaya, PwC Türkiye İK Danışmanlığı Direktörü Murat Demiroğlu, Abdi İbrahim İlaç İK Müdürü Berna Büyükutku Boragan, Microsoft Türkiye İK'dan Sorumlu Kıdemli Müdür Cavidan Özdemir, Li&Fung İK Kıdemli Başkan Yardımcısı Eda Çepni ve Siemens İK Direktörü Nurer Yüksel gibi isimler konuşmacı olarak katıldı.
     Konferansın "Yeni Dönemin Çalışma Ortamında Değişen Yaklaşımlar" konu başlığıyla gerçekleştirilen panelinde konuşan Koleksiyon Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi, Tasarım ve Marka Direktörü Koray Malhan, şu andaki toplumu endüstriyel toplumun ötesine geçmiş yaratıcı toplum olarak adlandırarak, günümüzde yaratıcılığın sadece bir bireye dayanmayan ve tüm bireylerin sürece dahil olduğu 'kolektif yaratıcılık' olduğuna dikkati çekti.
     Endüstriyel toplumdan alışılagelen rekabetçi tüketim mantığında çözülme yaşandığını belirten Malhan, endüstri devrimiyle kas gücünü makinelere devreden insanoğlunun son dönemde hafıza gücünü de makinelere aktarmasıyla yaratıcı faaliyetler için daha fazla alan oluşmaya başladığının altını çizdi.
     Bu nedenle yaratıcılığın küçük bir zümreden çıkıp genele yayılmasının önemine değinen ve Koleksiyon olarak geleceğin iş ve ofis planlarını geliştirdikleri çeşitli konseptlerle çözümlemeye çalıştıklarını anlatan Malhan, tüm çalışanların yaratıcılık süreçlerine dahil edildiği 'kolektif yaratıcılık' konseptinin öncelikli olarak yeni iş ve ofis planlamalarında yer bulması gerektiğini belirtti.
     Koleksiyon'un dünyanın birçok farklı yerinde ofis projeleri ürettiğini de sözlerine ekleyen Malhan, adeta birer fikir fırınına dönüşen ve çalışanların bilgi bombardımanından saklanabileceği yenilikçi ofis konseptleri geliştirdiklerini kaydetti.
    
    
    


Bu haberi 533 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir