Koçtaş uzmanları istihdam ediyor

  • Yazı boyutu
Koçtaş uzmanları istihdam ediyor

Koçtaş Genel Müdürü Özpamukçu: "Bu vizyon temelinde işinde uzman, tutkuyla çalışan, müşterisinin hayatını kolaylaştıran çözümler sunan bir ekibimiz var"

Koçtaş, "2020 Daha güzel evler daha güzel hayatlar" vizyonu çerçevesinde insan kaynaklarına daha çok yatırım yaparak geleceğin liderlerini yetiştirmeye odaklandı.
     Koçtaş'ın insan kaynakları ve istihdam stratejisini, 2020 vizyonunu paylaşmak amacıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, Koçtaş'ın önemli bir vizyon değişikliğine gittiğini ve bugünden 2020 vizyonlarını oluşturduklarını belirterek, "Müşteri odaklı bakışımızı mükemmelleştirmek için belirlediğimiz 'Daha güzel evler, daha güzel hayatlar' vizyonumuzun temelinde işinde uzman, tutkuyla çalışan, müşterisinin hayatını kolaylaştıran çözümler sunan güçlü ekibimiz var. Biz büyüyen, büyürken de büyüten bir şirketiz" dedi.
     Türkiye'nin son yıllarda hızla büyüdüğünü ve insanların hayat standartlarının yükseldiğini ifade eden Özpamukçu, Koçtaş olarak insanlara uygun fiyatlı, ulaşılabilir, yüksek standartlı ürünler sunarak hayat standartlarını yükseltmelerine katkıda bulunmayı amaçladıklarını ifade etti.
     Özpamukçu, 19 şehirde toplam 37 mağaza ile tüketicilere ev, iş yeri ve tüm yaşam alanlarıyla ilgili ürün ve hizmetler sunan Koçtaş'ın ev geliştirme perakendeciliği alanındaki büyüme hedeflerine ekibine yaptığı yatırımla ulaşacağını belirterek, "Daha güzel evler, daha güzel hayatlarla herkese dokunan ve hayat standartlarını yükselten bir yapıyla bambaşka bir liderlik yolculuğu hedefliyoruz" dedi.
    
     -Çalışan sayısı 7 yılda 5 kat arttı-

    
     Bunun 4 dayanak noktası olduğunu ve bunlardan birinin de "bir takım" olduğunu ifade eden Özpamukçu, şu bilgileri verdi:
     "Koçtaş ekibi 'bir takım' altında toplanarak daha güzel evler daha güzel hayatlara nasıl ulaşılacağı konusunda çalışıyor. Bunun için önemli bir yol haritamız var. Ekip gelişimin ana motoru oldu. 7 yılda çalışan sayısı 5 kat artarak 3000'e ulaştı. Sadece bu yıl başından itibaren 331 kişilik ilave istihdam yarattık. Müşterilerimizle sadakate dayalı uzun süreli ilişki tesis etmemizde en önemli unsur güçlü ekibimiz oldu. Açtığımız her mağazada ortalama 80-90 çalışan istihdam ediyoruz. Bu çalışanların niteliği, insan kaynaklarına yaptığımız yatırımla doğrudan orantılı. İşte Koçtaş'ın bu büyüyen yapısında, her zaman titizlikle yürüttüğümüz insan kaynakları politikamızı şimdi yeni vizyonumuzla birlikte daha odağa koyarak, zenginleştireceğiz."
    
     -'Koçtaş Lider Gelişim Platformu'na 1 milyon liralık yatırım"-
    
     Özpamukçu, Koçtaş'ın kendi yöneticisini içeriden yetiştirme geleneğine sahip bir şirket olduğunu ve her yıl ortalama 150 kişinin terfi ettiği bu yapının adeta bir 'Kariyer Okulu' olduğunu söyledi.
     Özellikle yönetici pozisyonlarının tamamına yakınını mevcut çalışanlardan atadıklarını ifade eden Özpamukçu, Koçtaş'ta çalışanların daima bir üst pozisyon için deneyim kazanmasına ve gelişmesine dikkat ettiklerini ifade etti.
     Özpamukçu, Koçtaş Lider Gelişim Platformu ile yöneticilerin Koçtaş'ın 2020 yolculuğuna liderlik edecek şekilde gelişimini ve yeni liderler yetiştirmelerini amaçladıklarını, ayrıca mağaza ve genel müdürlük yöneticileri ile yönetici adaylarının ihtiyaçlarına özel tasarlanan Koçtaş Liderlik Platformu'nun da entegre programlar, projeler, gerçek hayat uygulamaları, sınıf eğitimleri, bireysel koçluk ve geribildirim seansları ile faaliyet gösterdiğini kaydetti.
     Platform için 1 milyon liralık yatırım yaptıklarını ifade eden Özpamukçu, "10 ay boyunca 6 farklı modülden oluşan Liderlik Gelişim Platformu'na bu sene 170'den fazla arkadaşımız katıldı. 2012 yıl sonuna kadar da 250'den fazla çalışanımız daha bu programı tamamlamış olacak" dedi.
    
     -Koçtaş uzmanları istihdam ediyor-

    
     Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, Koçtaş'ın müşteri ihtiyaçlarına uygun çözümler bulmak için işinin uzmanı, usta seviyesindeki kişileri istihdam ettiğini belirterek, şu bilgileri verdi:
     "Mağazalarımızda elektrik-aydınlatma, el aletleri-nalburiye-hırdavat, banyo-tesisat-vitrifiye, halı-parke-seramik, ısıtma-soğutma, boya-dekorasyon-mobilya alanlarında en az 5 yıl ve üzeri ustalık ya da satış deneyimine sahip uzmanlar çalışıyor. Yani biz yeni bir mağaza açtığımızda ya da mevcut mağazamızın ihtiyacı arttığında, deneyimi, ürün bilgisi ve uzmanlığı olan kişileri işe alıyoruz. Mağazalarımızda bu kapsamda 150'ye yakın uzmanımız var. Bunu 2 yıl içinde iki katına çıkarma hedefimiz var. Buradan ustalara sesleniyorum; Koçtaş sizin için bir yuva. Yaşınız önemli değil, birikiminiz önemli. 40, 50, hatta 60 yaşında çalışanlarımız var. Bu kurumda onlara ciddi imkanlar sağlıyor olacağız."
    
     -Ev hanımlarına ve üniversite öğrencilerine part time iş imkanı-
    
     Alp Önder Özpamukçu, bugüne kadar ağırlıklı olarak öğrencilere sağlanan part time iş imkanlarının Koçtaş tarafından ev hanımlarına da sağlanmaya başlandığını, part time çalışarak hem aile bütçesine katkıda bulunmak, hem de dinamik ve keyifli bir ortamda çalışmak isteyen ev kadınları mağazalarına başvuruda bulunabileceklerini kaydetti.
     Özpamukçu, kasa ve satış alanlarında halihazırda 100'den fazla üniversite öğrencisinin part time çalıştığını, 2012 yılı sonuna kadar part time çalışan öğrenci ve ev kadını sayısının 250 kişiye ulaşacağını vurguladı.
     Meslek liselerinin perakendecilik ve teknik bölümlerden mezun olacak öğrencilere de kariyerlerinde ilk adım olan staj imkanını tüm mağazalarda sağladıklarını belirten Özpamukçu, önümüzdeki öğrenim yılında en az 40 meslek lisesi öğrencisine daha staj imkanı sunmayı planladıklarını bildirdi.
     Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Özpamukçu, toplam ev geliştirme pazarının 10 milyar dolar olduğunu belirterek, "Koçtaş olarak önceliklerimizi tepsit ederek bütün ekibi kanalize ettik. 2020 vizyonumuz Türkiye çapında 100 mağaza 10 bin çalışana ulaşmak. Türkiye'nin yakın çevresi de bizim radarımızda. İmkan çıkarsa Koçtaş kendi çevresi için öncülük yapacak" dedi.
     Koçtaş İK Grup Müdürü Aylin Yazgan İyicik de insan kaynaklarına yaptıkları yatırımı hem nitelik hem nicelik açısından artırdıklarını belirterek, "2020 stratejimiz doğrultusunda geleceğin liderlerini yetiştirmek için şimdiden kolları sıvadık ve hem eğitim bütçemizi hem de kişi başı eğitim saatini yaklaşık yüzde 50 oranında artırdık" dedi.
 


Bu haberi 303 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir