Koçtaş'tan Ramazan etkinlikleri

  • Yazı boyutu
Koçtaş'tan Ramazan etkinlikleri

Koçtaş, Ramazan süresince Beylikdüzü mağazasında çeşitli etkinlikler düzenleyerek tüketicilerin keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak.


     Koçtaş'tan yapılan açıklamaya göre, Ramazan süresince Koçtaş'ın Beylikdüzü mağazasında kukla tiyatrosunun çok renkli örneklerinden oyunlar sergilenirken, eğitici ve öğretici atölye çalışmaları da organize edilecek.
     Mağazada 28 Temmuz Cumartesi günü 14.00-16.00 saatleri arasında "Hacivat ve Karagöz" kukla gösterisi sahnelenecek. Yine aynı gün çocukların el becerilerini geliştirmek ve hayal dünyalarını genişletmek amacıyla Hacivat ve Karagöz kukla yapım atölyesi organize edilecek.
     Mağazada 11 Ağustos Cumartesi günü ise "Tuzsuz Deli Bekir ve Arap Bacı" gösterisi sahnelenirken annelerin çocuklarıyla birlikte katılabilecekleri bayram şekerliği ve kumbara yapımı atölyeleri kurulacak. Kumbara atölyesinde çocuklara bayram harçlıklarını saklamak için kumbara yapımı öğretilirken el becerileri de geliştirilmiş olacak.
     Bayram şekerliği yapım atölyesinde ise misafirlere güzel ve orijinal şekerliklerle bayram şekeri sunmak için atölye çalışmaları yapılacak.
     Ramazan ayı boynuca her hafta sonu saat 18.00'den gece 22.00'ye kadar devam edecek etkinliklerde, Nasrettin Hoca hikayeleri, Keloğlan gösterisi, Karagöz ile Hacivat atışmaları, Aşuk ile Maşuk, Pişekar ile Kavuklu, kukla gösterileri, Mehteran takımı, Meddah gibi geleneksel eğlenceler, ödüllü animasyonlar, çocuklar için yüz boyama etkinlikleri, hat sanatı çalışmaları, davul gösterileri, Osmanlı macunu ve geleneksel şerbet ikramlarının yanı sıra, ney dinletisi, sema ve fasıl gösterileri de yer alıyor.
    

 yayıncı: Yılmaz Yıldız


Bu haberi 489 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir