Koçtaş'tan çocuklara dünyayı değiştiren icatlar etkinliği

  • Yazı boyutu
Koçtaş'tan çocuklara dünyayı değiştiren icatlar etkinliği

Koçtaş'tan çocuklara dünyayı değiştiren icatlar etkinliği

Ev geliştirme perakendeciliği şirketlerinden Koçtaş, İstanbul Beylikdüzü mağazasında ekim ayında çocukları dünyayı değiştiren icatları keşfe davet ediyor.
     Şirket açıklamasında, Koçtaş'ın Beylikdüzü mağazasında 13 Ekim cumartesi günü saat 14.00 ile 17.00 arasında gerçekleşecek etkinlikte çocukların, otomobilin icadından günümüze kadar olan yolcuğunda keşfe çıkacağı ve otomobil marketleri yaparak yeteneklerini göstereceği belirtildi.
     Etkinlikte çocuklara otomobilin doğuşu ve gelişimi hem teknolojik, hem de bilimsel olarak anlatılacak ve uygulamalar yapılacak. Çalışmaya katılan çocuklar, otomobil dekoru ile fotoğraf çektirebilecek ve çekilen bu fotoğraflar çocuklara hediye edilecek.
     Çocuklar, 20 Ekim cumartesi günü saat 14.00 ile 17.00 arasında düzenlenecek etkinlikte ise suyun kaldırma kuvvetini canlandırmalarla yeniden keşfedecek. Çalışmaya başlamadan önce Arşimet'in suyu kaldırma kuvveti ile ilgili bilimsel yaklaşımları anlatılacak, deneyler yapılacak. Ardından çocuklar gemi modellerinin maketlerini yapacaklar.
     Mağazada 27 Ekim'de saat 14.00 ile 17.00 arasında düzenlenecek etkinlikte ise çocuklar hava taşıtlarının tarihine yolculuk yapacak. Etkinliğin başında çocuklara uçaklar ve ilk uçan hava taşıtları hakkında bilgiler verilecek, ardından çocuklar uçak modellerinin maketlerini yapacaklar.
     Maket yapımının ardından uçak dekorunun içine girilerek eğitmenlerin eşliğinde mini dramatizasyonlar yapılacak. Çocuklar uçak dekoru içinde fotoğraf çektirme olanağı bulacak ve çekilen fotoğraflar çocuklara hediye edilecek.
    
    
    

Bu haberi 165 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir