Koçtaş iç mekan tasarım yarışmasının 3.'sü başladı -Yarışmada birinci olan tasarımcıya 5000…

  • Yazı boyutu
Koçtaş iç mekan tasarım yarışmasının 3.'sü başladı
     -Yarışmada birinci olan tasarımcıya 5000…

Koçtaş iç mekan tasarım yarışmasının 3.'sü başladı -Yarışmada birinci olan tasarımcıya 5000 lira, ikinciye 2 bin 500 lira, üçüncüye ise 1250 lira para ödülü verilecek

Koçtaş'ın İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliğiyle bu yıl 3. defa düzenlediği "Koçtaş İç Mekan Tasarım Yarışması" başladı.
     Koçtaş'tan yapılan açıklamaya göre, Türkiye'deki tüm üniversitelerin mimarlık ve iç mimarlık lisans öğrencilerinin katılımına açık olan yarışma, geleceğin iç mimar ve mimarlarına Koçtaş ürünlerinin tanıtılması ve Koçtaş ürünleri ile yaratıcı mimari çözümlerin geliştirilmesi amacıyla düzenleniyor.
     Büyük ödülün 5.000 lira olduğu yarışmada öğrencilerden bu yıl, hayallerindeki 'açık mutfağı' tasarlamaları bekleniyor.
     'Koçtaş İç Mekan Tasarım Yarışması'nda son başvuru tarihi 5 Aralık olarak belirlendi. Yarışmacılardan bu yıl konut içinde, yaşama mekanı ile bütünleşik bir mutfak tasarımı hazırlamaları bekleniyor. Koçtaş İç Mekan Tasarım Yarışması'nda öğrencilerden yazılı, grafik sunumlu kavramsal anlatımlar hazırlamaları isteniyor. Öğrencilerden, tasarımlarını 3 boyutlu anlatımlarla ifade ederken kararları yeterince anlatan ölçekte plan, kesit, görünüşler de kullanmaları bekleniyor. Farklı ölçeklerde detay anlatımlarına da yer verilmesi beklenen yarışmada ifade tekniği serbest bırakılırken öğrencilerinden kullandıkları Koçtaş ürün listesini de belirtmeleri isteniyor.
     Yarışmada jüri üyeleri projeleri, iç mekan tasarımı özgünlüğü, kullanılacak ürünlerin kendi aralarındaki ve mekanla olan uyumları, katalog verilerine uyma ve uygulanabilirlik açısından değerlendirecek. Yarışmanın jüri üyeleri arasında başta Yüksek Mimar Erol Evgin olmak üzere Y. Doç. Dr. Saadet Aytis (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi), Doç. Dr. Hakan Ertek (Hacettepe Üniversitesi), Prof. Dr. Zafer Ertürk (Kültür Üniversitesi), Prof. Dr. İnci Deniz Ilgın (Marmara Üniversitesi ), Prof. Dr. Hasan Şener (İstanbul Teknik Üniversitesi), Mimar Tayfun Kutlu (Koçtaş) yer alıyor.
     Son başvuru tarihinin 5 Aralık olduğu yarışmada, katılım şartnamesi "http://www.koctaskurumsal.com.tr/yarisma" adresinde yayınlanıyor. Öğrencilerin yarışma ile ilgili tüm sorularını 31 Ekim 2012 saat 17.00'ye "koctasyarisma@gmail.com" e-mail adresine iletmeleri gerekiyor. Yarışmada birinci olan tasarımcı 5000 lira ödül almaya hak kazanırken, ikinciye 2 bin 500 lira, üçüncüye ise 1250 lira para ödülü verilecek. Aynı zamanda yarışma sonunda mansiyon ve teşvik ödülleri de yer alacak. Yarışmada kullanılacak Koçtaş ürün bilgilerine "www.koctas.com.tr" web sitesinden ve Koçtaş mağazalarından ulaşılabilir.
    
    
    

Bu haberi 149 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir