Kocaeli ihracatında Eylül ayında artış -KSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeytinoğlu: "İhracattaki…

  • Yazı boyutu
Kocaeli ihracatında Eylül ayında artış
  -KSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeytinoğlu:
  "İhracattaki…

Kocaeli ihracatında Eylül ayında artış -KSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeytinoğlu: "İhracattaki artışın en önemli nedenlerinden biri de otomotiv yan sanayisindeki duruşlara karşı yine otomotiv ihracatında oluşan artışlar olmuştur"

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli'de Eylül ayında ihracatın bir önceki yıla göre artış gösterdiğini belirterek, "İhracattaki artışın en önemli nedenlerinden biri de otomotiv yan sanayisindeki duruşlara karşı yine otomotiv ihracatında oluşan artışlar olmuştur" dedi.
     Zeytinoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, açıklanan gümrük verilerine göre, Kocaeli'nin ihracatının eylül ayında 1.3 milyar dolar düzeyinde gerçekleşerek, bir önceki yıla göre yüzde 30 artış gösterdiğini vurguladı.
     Bu oranın ilk 9 ayda görülen en yüksek artış olduğuna dikkati çeken Zeytinoğlu, "İhracattaki artışın en önemli nedenlerinden biri de otomotiv yan sanayisindeki duruşlara karşı yine otomotiv ihracatında oluşan artışlar olmuştur. Ülke genelinde sanayi üretimindeki düşüşe karşı ilimizdeki ihracatın artıyor olması sevindirici bir gelişmedir. Bununla birlikte son iki aydaki Avro-Dolar paritesindeki artışta ihracatımıza olumlu yansımıştır" ifadesini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 168 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir