Kocaeli, en fazla ithalat yapan ikinci il oldu -Kentte 10 aylık dönemdeki ihracat-ithalat farkı,…

  • Yazı boyutu
Kocaeli, en fazla ithalat yapan ikinci il oldu
  -Kentte 10 aylık dönemdeki ihracat-ithalat farkı,…

Kocaeli, en fazla ithalat yapan ikinci il oldu -Kentte 10 aylık dönemdeki ihracat-ithalat farkı, 646 milyon 47 bin dolar olarak gerçekleşti

Kocaeli, bu yılın Ocak-Ekim döneminde gerçekleştirdiği 9,7 milyar dolar ithalat değeri ile iller dağılımında 2'nci sırada yer aldı.
     AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, Ocak-Ekim döneminde en fazla ithalat yapan 2'nci il olan Kocaeli'de, ithalat değeri bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7 azalarak 9 milyar 796 milyon 535 bin dolar oldu.
     Bu rakamlarla Kocaeli, Türkiye genelindeki toplam ithalat değerinin yüzde 5'ini karşılarken, ithalat yapan firma sayısı bakımından ülke genelinde 5'inci sırada yer aldı.
     Kentte ithalat yapan firma sayısı bir önceki yıla göre yüzde 7,7 artarak bin 337'ye yükseldi. İhracat yapan firma sayısı da önceki döneme göre yüzde 13 artarak bin 185 oldu.
     Kocaeli, Ocak-Ekim döneminde, bin 185 ihracatçı firmanın gerçekleştirdiği 10 milyar 442 milyon 582 bin dolar ihracat değeri ile ithalat rakamının üzerine çıktı. Böylece ihracat-ithalat farkı 646 milyon 47 bin dolar olarak gerçekleşti.
    
    
    

Bu haberi 184 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir