Kocaeli'deki yabancı sermaye yatırımları -İlde 342 yabancı sermayeli firmanın faaliyet gösterdiği,…

  • Yazı boyutu
Kocaeli'deki yabancı sermaye yatırımları
  -İlde 342 yabancı sermayeli firmanın faaliyet gösterdiği,…

Kocaeli'deki yabancı sermaye yatırımları -İlde 342 yabancı sermayeli firmanın faaliyet gösterdiği, Alman yatırımcıların 68 firmayla listede ilk sırada yer aldığı belirtildi

Kocaeli'de geçen yılın verilerine göre 342 yabancı sermayeli firmanın faaliyet gösterdiği, Alman yatırımcıların 68 firmayla listede ilk sırada yer aldığı belirtildi.
     Kocaeli Ticaret Odası'nın (KOTO) "Rakamlarla Kocaeli 2011" araştırmasına göre, kentte yatırımların çoğunluğu Türk firmalarına ait olmak üzere 342 yabancı sermayeli firma faliyet gösteriyor.
     Kente yatırım yapan 53 ülke arasında 68 firma ile Almanya ilk sırada, 34 firma ile Hollanda 2'nci, 30 firma ile Fransa 3'üncü, 27 firma ile İngiltere 4'üncü ve 16 firma ile Amerika 5'inci sırada yer alıyor.
     Sektör bazındaki dağılımda ise 48 firma ile motorlu taşıtlar ve motosikletler dışındaki toptan ticaret ve ticaret komisyonculuğu yapan firmalar listenin başında yer alıyor. 35 firma ile motorlu kara taşıtı, römork ve yarı römork imalatı 2'nci, 22 firma ile kimyasal madde ve ürün imalatı da 3'üncü sırada bulunuyor.
     Büro muhasebe, bilgi işlem makineleri imalatı, hizmet faliyetleri, eğitim sektörü, ham petrol ve doğalgaz çıkarımı ile ilgili hizmet sektörleri ve tütün ürünleri imalatı sektörlerinde ise birer yabancı sermayeli firma faliyetini sürdürüyor.
    
    
    

Bu haberi 294 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir