Kocaeli'deki kamu yatırımları

  • Yazı boyutu
Kocaeli'deki kamu yatırımları

Kocaeli'de, 2012 yılı üçüncü çeyreğinde kamu yatırımlarında 157 proje karşılığında 381 milyon 79 bin lira harcandı

Kocaeli'de, bu yılın üçüncü çeyreğinde kamu yatırımlarında 157 proje karşılığında 381 milyon 79 bin lira harcandı.
     Kocaeli İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda, kamu yatırımları harcamaları konusunda bilgi veren Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli'de 687 proje karşılığında 970 milyon 121 bin 605 liralık yatırım kaynağı ayrıldığını belirterek, şu ana kadar 157 projenin tamamlandığını, bu projelere de 381 milyon 79 bin lira harcandığını ifade etti.
     Yapımı devam eden 477 projenin bu yıl sonuna kadar tamamlanmasının planlandığını anlatan Topaca, Kocaeli'de en çok yatırım yapan kurumlar arasında 413 milyon lira ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olduğunu kaydetti.
     Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin kuruluşu olan İSU'nun 120 milyon lira ile ikinci olduğunu ifade eden Topaca, İl Özel İdaresi'nin de 109 milyon lira ile üçüncü sırada yerini aldığını dile getirdi.
     Vali Topaca, ilçeler bazında da İzmit Belediyesi'nin 231 milyon lira, Gebze Belediyesi'nin de 218 milyon liralık yatırım yaptığını vurgulayarak, "Ödeneklerin tamamının sağlıklı bir şekilde kullanılması, kurumların başarısını, performansını ölçmek anlamında önemlidir. Bir kuruma çok yüksek miktarda ödenek ayrılmış veya kurum bütçe yapmış ama bütçesini gerek harcama bakımından, gerekse gelir bakımından gerçekleştirememişse orada performans düşük demektir" dedi.
    
    
    


Bu haberi 233 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir