Kocaeli'deki dış ticaret rakamları

  • Yazı boyutu
Kocaeli'deki dış ticaret rakamları

Kocaeli'deki dış ticaret rakamları

Kocaeli'de ihracat yapan firma sayısı, bir önceki yılın Ocak-Eylül dönemine göre yüzde 11,2 artarken, aynı dönemin ihracat değerleri ise geçen yıla göre yüzde 3 oranında azaldı.
     AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, bu yılın Ocak-Eylül döneminde Kocaeli'de ihracat yapan firma sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11,2 artarak bin 139'a yükseldi.
     Geçen yılın Ocak-Eylül döneminde 9 milyar 537 milyon 544 bin dolar olan ihracat değeri ise bu yılın aynı döneminde 9 milyar 254 milyon 428 bin dolarla yüzde 3 oranında geriledi.
     Kocaeli, Ocak-Eylül döneminde ihracat yapan firma sayısı bakımından Türkiye genelinde 7'nci sırada olmasına rağmen, bu dönemde gerçekleştirdiği 9 milyar 254 milyon 428 bin dolar ihracat değeriyle İstanbul'un ardından 2'nci sırada yer aldı.
     Bu rakamlarla Kocaeli, Türkiye genelindeki toplam ihracat değerinin yüzde 8,2'sini karşıladı.
     Kentte, söz konusu dönemde ithalatçı firma sayısı da bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6,2 artarak, bin 280'e yükseldi. İthalat değeri ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6 oranında azalarak 8 milyar 874 milyon 135 bin dolar oldu.
    
    
    

Bu haberi 205 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir