Kocaeli'de sanayi sektöründeki istihdam arttı

  • Yazı boyutu
Kocaeli'de sanayi sektöründeki istihdam arttı

Kocaeli'de sanayi sektöründeki istihdam arttı

Kocaeli'de sanayi sektöründe faaliyet gösteren firmaların yüzde 12,5'inin eylül ayında istihdamında artış yaşandı.
     Kocaeli Sanayi Odası (KSO) tarafından yapılan araştırmaya göre, Kocaeli'de yapılan ankete yanıt veren firmaların yüzde 12,5'inin istihdamlarının arttığını, yüzde 79,5'inin ise istihdamlarında bir önceki aya göre değişim yaşanmadığını bildirdi.
     Firmalar, artışa neden olarak, söz konusu ayda alınan siparişler ve malzeme yatırımı sonucu artan iş gücü ihtiyacını gösterdi.
     Ankete katılan firmaların yüzde 23,2'sinin bir önceki ay iç siparişlerinde bir artış yaşanırken, yüzde 19,76'sının ise siparişlerinde azalma görüldü.
    
     -Dış siparişler-
    
     Kentte, dış siparişlerde ise firmaların yüzde 18,18'i kasım ayında bir artışın yaşandığını bildirirken, yüzde 19,7'si ihracatlarında düşüş olduğu, yüzde 62,12'sinin ise dış sipariş miktarlarında bir değişimin yaşanmadığını belirtti.
     Sektörlerin siparişlerdeki artış, sezona bağlı olarak açıklanırken, araştırmaya katılan firmaların yüzde 76'sı KOBİ, yüzde 24'ü ise büyük ölçekli firma niteliğinde olduğu kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 210 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir