Kocaeli'de "sanayi sektörü" anketi -KSO, tarafından hazırlanan ankete göre 2012'nin kasım ayında…

  • Yazı boyutu
Kocaeli'de "sanayi sektörü" anketi
  -KSO, tarafından hazırlanan ankete göre 2012'nin kasım ayında…

Kocaeli'de "sanayi sektörü" anketi -KSO, tarafından hazırlanan ankete göre 2012'nin kasım ayında bir önceki aya oranla sanayi sektöründe faaliyet gösteren firmaların yüzde 13,3'ünde istihdam arttı, yüzde 15,2'sinde ise düştü

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) tarafından hazırlanan ankete göre 2012'nin kasım ayında bir önceki aya oranla sanayi sektöründe faaliyet gösteren firmaların yüzde 13,3'ünde istihdam arttı, yüzde 15,2'sinde ise düştü.
     KSO tarafından yapılan ankete göre, katılımcıların yüzde 13,3'ü ekim ayına kıyasla kasım ayında istihdamın arttığını, yüzde 71,4'ü sabit kaldığını, yüzde 15,2'si ise azaldığını belirtti.
     Firma temsilcileri, siparişlerdeki artış ve malzeme yatırımının iş gücü ihtiyacını artırdığını ifade etti.
     Ankete katılan firmaların yüzde 23,8'ü ise Aralık 2012'de iç siparişlerin arttığını, yüzde 21,8'i ise azaldığını bildirdi.
    
     -Dış siparişler-
    
     Firmaların yüzde 18,7'si aralık ayında dış siparişlerin arttığını, yüzde 26,2'si düştüğünü, yüzde 55'i ise sabit kaldığını belirtti.
     Siparişlerdeki artışın dönemsel olduğu, araştırmaya katılan firmaların yüzde 75'ini KOBİ'lerin, yüzde 25'ini ise büyük ölçekli firmaların oluşturduğu kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 120 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir