Kocaeli'de mutfak harcamaları -4 kişilik ailenin dengeli ve ekonomik beslenebilmesi için…

  • Yazı boyutu
Kocaeli'de mutfak harcamaları
  -4 kişilik ailenin dengeli ve ekonomik beslenebilmesi 
  için…

Kocaeli'de mutfak harcamaları -4 kişilik ailenin dengeli ve ekonomik beslenebilmesi için gerekli mutfak giderinin ağustos ayında yüzde 0,09 oranında artış gösterdiği belirtildi

Kocaeli'de 4 kişilik ailenin dengeli ve ekonomik beslenebilmesi için gerekli mutfak giderinin ağustos ayında yüzde 0,09 oranında artış gösterdiği belirtildi.
     Kocaeli Ticaret Odası'ndan (KOTO) yapılan yazılı açıklamada, fakirlik sınırına yakın 4 kişilik ailenin dengeli ve ekonomik beslenebilmesi için gerekli mutfak giderinin temmuz ayında 812,32 lira olduğu, ağustos ayında ise 813,04 liraya yükseldiği bildirildi.
     Kırtasiye fiyatlarının yüzde 4,90 ile en yüksek artış kaydeden ürün grubu olduğu ifade edilen açıklamada, yüzde 1,08'lik artışla temel gıda maddeleri ve yüzde 0,68 ile sebze fiyatlarının dikkati çektiği kaydedildi.
     Açıklama, şöyle devam etti:
     "Ağustos ayı içindeki genel değerlendirmeye göre yüzde 4,71 ile balık fiyatları düşüş gerçekleştiren ürün grubu olmuştur. Ay içinde kurşunsuz 95 oktan benzinin fiyatı yüzde 4,59, kurşunsuz 97 oktan benzinin fiyatı yüzde 4,51 ve motorinin fiyatı yüzde 5,82 oranında artarken, LPG fiyatında değişiklik olmamıştır. Dolar bir önceki aya göre yüzde 2,27, avro yüzde 3,67 oranında değer kazanırken, Cumhuriyet altını ise son işlem günü itibarıyla bir önceki aya göre yüzde 3,23 oranında değer kazanmıştır.
     4 kişilik bir ailenin geçen yıl ağustos ayında 726,12 lira olan mutfak bütçesi, bu yılın aynı dönemine göre yüzde 11,97 artış kaydetti."
    
    
    

Bu haberi 181 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir