Kocaeli'de ihracat rakamları -Eylül ayında da en fazla ihracat yapan iller arasında 2'nci…

  • Yazı boyutu
Kocaeli'de ihracat rakamları
  -Eylül ayında da en fazla ihracat yapan iller arasında
  2'nci…

Kocaeli'de ihracat rakamları -Eylül ayında da en fazla ihracat yapan iller arasında 2'nci sıradaki yerini koruyan Kocaeli, en fazla ihracatı Mısır'a yaptı

Eylül ayında en fazla ihracat yapan iller arasında 2'nci sıradaki yerini koruyan Kocaeli, en fazla ihracatı Mısır'a yaptı.
     Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre, Kocaeli, geçen ay gerçekleştirdiği 1 milyar 10 milyon dolar ihracat rakamı ile İstanbul'dan sonra 2. sıradaki yerini korudu.
     Eylül ayında Kocaeli'den 132 farklı ülkeye yapılan ihracatta ilk üç sırada Mısır, Malta ve Almanya yer alırken, Mısır'a 112 milyon 455 bin dolar, Malta'ya 104 milyon 521 bin dolar, Almanya'ya ise 65 milyon 546 bin dolarlık ihracat yapıldı.
     Kocaeli'nin, 2011 yılının Ocak-Eylül döneminde gerçekleştirdiği toplam ihracatı 9 milyar 700 milyon dolar iken, bu yılın aynı döneminde bu rakam 9 milyar 633 milyon dolar seviyesine indi.
     Geçen yılın eylül ayında Kocaeli'den Suriye'ye yapılan ihracat 1 milyon 127 bin dolar iken, bu yılın eylül ayında bu rakam 141 bin dolar seviyesine kadar geriledi.
     Kentten geçen yılın Ocak-Eylül dönemi içinde Suriye'ye toplam 277 milyon 966 bin dolarlık ihracat yapılırken, bu yılın Ocak-Eylül döneminde ise gerçekleştirilen ihracat rakamı 3 milyon 371 bin dolara düştü.
    
    
    

Bu haberi 184 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir