Koç Topluluğu Spor Şenliği

  • Yazı boyutu
Koç Topluluğu Spor Şenliği

1 Mayıs-10 Haziran 2012 tarihleri arasında yapılan şenliğe yaklaşık 3 bin 700 çalışan katıldı

Koç Holdingin, kurucusu Vehbi Koç'un "Bir insanın sağlığının korunması için dört noktanın dengeli bir şekilde ayarlanması gerekir: Çalışma-Eğlence-Dinlenme-Spor" sözünden hareketle düzenlediği Koç Topluluğu Spor Şenliği, bu yıl 23'üncü kez gerçekleşti.
     Koç Holdingin yazılı açıklamasına göre, 1 Mayıs-10 Haziran 2012 tarihleri arasında yapılan şenliğe, yaklaşık 3 bin 700 çalışan katıldı. Çalışanlar, futbol, veteran futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, tenis, bowling, atletizm, yüzme, satranç ve yelken olmak üzere 11 farklı branşta yarıştı.
     Takım branşlarında toplam 832 karşılaşma gerçekleşirken, bu yıl ilk kez şenlik kapsamında yelken yarışı da düzenlendi.
     Şenlikte şampiyonlara kupa ve madalyalarını Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Turgay Durak verdi. Bireysel ve takım bazlı müsabakalarda centilmenlik madalyaları dahil olmak üzere toplam 1.600 madalya sahibini bulurken, bölgelerin futbol branşında birinci olan takımların mücadelesinin sonunda verilen "Süper Kupa"yı Ford Otosan takımı kazandı.
     Turgay Durak, şenliğin 23'üncü yılında Koç Topluluğunun ekip ruhunu her geçen yıl daha da güçlendirdiğini belirterek, şöyle dedi:
     "Koç Topluluğu Spor Şenliği, 23'üncü yılında bugüne kadar toplamda 30 bini aşkın çalışanımızın katılımıyla gerçekleştirilen en geniş kapsamlı spor organizasyonlarından biri olması bakımından bizim için çok önemli. Şenliğin ekip ruhunu güçlendirirken, kurumsal aidiyet duygusunu pekiştirdiğini ve çalışanlarımızı birbirine daha fazla yakınlaştırdığını gözlemliyoruz. Şenliğimizin çalışanlarımız üzerinde müthiş bir sosyal bağ oluşturduğunu söyleyebilirim. Takımlarımız aylar öncesinden hazırlık maçları yapmaya başlıyor. Her şeyden önemlisi de oldukça dostane havada geçen hazırlık maçları ve şenlik boyunca gerçekleşen müsabakalarda çalışanlarımız yoğun iş temposunun arasında keyifli anlar yaşadıklarını bizlere iletiyorlar."
    
    
    


Bu haberi 550 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir