Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç'a "En Yararlı Sponsorluk" plaketi -Rahmi M. Koç: "Ülkem…

  • Yazı boyutu
Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç'a "En Yararlı Sponsorluk" plaketi
     -Rahmi M. Koç: "Ülkem…

Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç'a "En Yararlı Sponsorluk" plaketi -Rahmi M. Koç: "Ülkem İçin Engel Tanımıyorum' projesini fevkalade önemsiyorum"

BJK RMK Marine Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç'u ziyaret ederek, "En Yararlı Sponsorluk" plaketi verdi.
     Açıklamada, BJK RMK Marine Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ve Beşiktaş Kulübü üst düzey yöneticilerinin Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç'u ziyaret ederek, BJK'ya ve engelli sporunun gelişmesine olan desteklerinden ötürü "En Yararlı Sponsorluk" plaketini takdim ettiği bildirildi.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Koç, engelli sporunun Türkiye'de gelişmesine katkı sağlamanın büyük önem taşıdığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:
     "RMK Marine şirketimizin sponsorluğunu engelli sporcuların başarılarına destek olmak adına mühim buluyorum. Bildiğiniz üzere Koç Holding'in yürüttüğü 'Ülkem İçin Engel Tanımıyorum' projesi engellilik konusunun hak temelli bir yaklaşımıyla ele alınması adına önemli adımlar atmakta. Fevkalade önemli bir proje. Ancak engellilik konusunda duyarlılık oluşması bağlamında daha gidilmesi gereken çok yol var. Engelli sporunun gelişmesi adına duyarlılık oluşturmak son derece mühim. Bu bilincin tüm Türkiye'ye dalga dalga yayılmasını ve engelli sporcuların gelecekteki başarıları için örnek olmasını diliyorum."
     Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman ise "Ülkem İçin Engel Tanımıyorum" projesinden ilham alan Koç Topluluğu Şirketleri'nden RMK Marine'nın, Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç'un desteği ile tekerlekli sandalye basketbol takımına sponsor olmasının tüm Türkiye adına çok önemli bir örnek teşkil ettiğini vurguladı.
     Engelli sporunun ve sporcuların desteklenmesinin büyük önem taşıdığını anlatan Orman, "Maalesef geçtiğimiz hafta maçımızda yaşanan görüntüleri görmek ve yaşamak istemezdik. Bu konuda duyarlılık oluşturmak adına atılacak tüm adımların arkasındayız. Çünkü inanıyoruz ki engelli sporcularımız tüm dünyaya başarılarını gösterebilecek yeteneğe ve birikime sahipler" dedi.
    
    
    

Bu haberi 189 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir