Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Çimen: -"Koç Holding Otomotiv Grubu olarak, Türkiye'nin…

  • Yazı boyutu
Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Çimen:
     -"Koç Holding Otomotiv Grubu olarak, Türkiye'nin…

Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Çimen: -"Koç Holding Otomotiv Grubu olarak, Türkiye'nin otomotiv üretiminin yüzde 51'ini, ihracatın yüzde 50'sini, yurt içi satışların da yaklaşık yüzde 30'unu gerçekleştiriyoruz" -"Açacağımız yeni fabrikada, bulunmadığımız hafif ticari vasıta segmentinde araç üretimini geliştireceğiz"

Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Koç Holding Otomotiv Grubu olarak, Türkiye'nin otomotiv üretiminin yüzde 51'ini, ihracatın yüzde 50'sini, yurt içi satışların da yaklaşık yüzde 30'unu gerçekleştirdiklerini söyledi.
     Ford Otosan yetkili servisi Turmak'ın, yeni binasının hizmete açılış töreninde konuşan Çimen, 2012'nin Koç Topluluğu olarak yaptıkları yatırımlarla ekonomilerine değer kattıkları bir yıl olduğunu ifade ederek, risk yönetimleri, tasarruf tedbirleri ve verimlilik odaklı büyüme stratejileri ile Avrupa'daki ekonomik belirsizliklere rağmen, tüm iş kollarında yatırımlarının artarak devam ettiğine dikkati çekti.
     Çimen, Koç Holding Otomotiv Grubu olarak, yılın toplamında 600 binin üzerinde satış yaptıklarına ifade ederek Türkiye'nin otomotiv üretiminin yüzde 51'ini, ihracatın yüzde 50'sini, yurt içi satışların da yaklaşık yüzde 30'unu gerçekleştirdiklerini kaydetti.
    
     -Yatırımlar sürüyor-
    
     Ford Otosan'ın yatırımlarına hız kesmeden devam ettiğini bildiren Çimen, yeni bir fabrika daha açarak hafif ticari vasıta segmentinde yeni bir araç geliştireceklerini dile getirdi.
     Yeni Tourneo Custom'ın üretimini gerçekleştirdiklerini de belirten Çimen, bu aracın "Yılın Ticari Aracı" ödülüne layık görüldüğünü ifade etti.
     Çimen, Transit serisinin tamamını yenileyeceklerini kaydederek, bunun bütün ticari vasıta alanında geniş bir yelpazeye hitap eden bir araç olacağını bildirdi.
    
     -Hafif ticari araç segmentinde araç geliyor-
    
     Yeni bir fabrikayı daha hizmete açacaklarını anlatan Çimen, "Açacağımız yeni fabrikada, bulunmadığımız hafif ticari vasıta segmentinde araç üretimini geliştireceğiz" dedi. Çimen, kamyon işlerine de ağırlık verdiklerini belirterek, yeni ürettikleri kamyonunun lansmanını da önümüzdeki günlerde gerçekleştireceklerini söyledi.
     Çimen, Türk mühendisleri tarafından geliştirilen kamyon motoru üretimi çalışmalarının da hızla devam ettiğini belirterek, yatırımlarının önümüzdeki günlerde artarak devam edeceğini söyledi.
     Açılış törenine Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Sinan Aygün, Ford Otosan'ın yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.
    
    
    

Bu haberi 185 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir