Koç Holding'in "Ülkem İçin" projesi 6. yılında -Proje kapsamında yerel kalkınmaya destek amacıyla…

  • Yazı boyutu
Koç Holding'in "Ülkem İçin" projesi 6. yılında
  -Proje kapsamında yerel kalkınmaya destek amacıyla…

Koç Holding'in "Ülkem İçin" projesi 6. yılında -Proje kapsamında yerel kalkınmaya destek amacıyla 387 proje hayata geçirilirken, 1 milyon 84 bin fidan dikildi ve 83 bin ünite kan bağışlandı

Koç Holding, 2006 yılında başlattığı "Ülkem İçin" projesi kapsamında yerel kalkınmaya destek amacıyla 387 proje hayata geçirilerek, 1 milyon 84 bin fidan dikildi ve 83 bin 579 ünite kan bağışlandı.
     Koç Holding'ten yapılan yazalı açıklamada, 2006 yılında başlatılan proje kapsamında 2006-2007 yılında yerel kalkınmaya destek olan 387 projenin hayata geçirildiği belirtildi.
     Açıklamada, 2008 - 2009 yıllarında, ülke geneline yaygınlaştırılan 7 ayrı "Ülkem İçin Ormanı"nda da 1 milyon 84 adet fidan dikildiği ve 18 bin çocuğa çevre eğitimi verildiği ifade edilerek, 2010 - 2011 yıllarında da gönüllü ve düzenli kan bağışı kampanyası ile 103 bin kişinin bilinçlendirilip 83 bin 579 ünite kan bağışı yapıldığı kaydedildi.
     2012-2013 yılları için Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) işbirliğiyle "Ülkem İçin Engel Tanımıyorum" kampanyası başlatıldığı vurgulanan açıklamada "Engelliliğe Doğru Yaklaşım Eğitimleri: Engellilik ve erişilebilirlik" konularında toplumsal bilincin yayılmasına destek olmak amacıyla 2 yıllık süreçte Koç Holding çalışanlarının yüzde 70'ine AYDER tarafından konuyla ilgili eğitim verileceği bildirildi.
     Açıklamada, "Engelli Dostu İşyeri" ile bütün Koç Topluluğu şirketlerine ait binalar, bayi ve iş yerlerinin fiziki şartlarının engelliler için erişilebilir olması sağlanacağı kaydedilerek, "Engelli dostu ürün ve hizmet" çalışmasıyla da engelli vatandaşların da kolayca kullanabileceği ve erişebileceği ürün ve hizmetler geliştirilmeye devam edileceği ifade edildi.
     "Ülkem İçin Engel Tanımıyorum" projesi kapsamında, Ford Otosan ve AYDER işbirliğiyle düzenlediği etkinlikte engelli gençler ve gönüllü müzisyenlerden oluşan Social Inclusion Band ve Fish Police grubunun Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi'nde konser verdiği bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 202 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir