Koç Holding'in MLMM Projesi örnek uygulama seçildi

  • Yazı boyutu
Koç Holding'in MLMM Projesi örnek uygulama seçildi

Koç Holding'in 2006 yılında Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile Türkiye'deki mesleki eğitim ve istihdam ilişkisinin kuvvetlendirilmesi amacıyla hayata geçirdiği Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi (MLMM) Uluslararası Çalışma Örgütü'ne (ILO) bağlı Gençlik İstihdamı Programı tarafından Avrupa'da gençlerin istihdamını destekleyen örnek uygulama seçildi.

Koç Holding açıklamasına göre, Uluslararası Çalışma Örgütü'ne (ILO) bağlı Gençlik İstihdamı Programı bu yıl ilk kez tüm dünyada gençlik istihdamına destek olan tüm dünyaya örnek uygulamaları seçti.
     ILO tarafından belirlenen Afrika, Amerika, Arap Ülkeleri, Asya ve Avrupa bölgelerindeki 50'yi aşkın ülkeden 100'den fazla uygulamanın incelendiği süreçte, 15'i ILO'da görevli ve 23'ü ise dünyanın dört bir yanında çalışan genç uzmanlardan oluşan 38 kişilik jüri görev yaptı.
     Tüm adayların uygunluk, verimlilik, tutarlılık, yenilikçilik, sürdürülebilirlik ve tekrar edilebilirlik kriterleri göz önünde bulundurularak incelendi. 50'yi aşkın ülkeden 100'den fazla iyi uygulama adayının temsilcilerinin Cenevre'de 23 Mayıs-27 Mayıs tarihleri arasında Gençlik İstihdamı Forumu'nda bir araya geldi. Gençlik İstihdamı Forumu'na Avrupa'nın örnek uygulaması seçilen Meslek Lisesi Memleket Meselesi projesini tanıtmak üzere MLMM Projesi Yöneticisi Burcu Gündüz katıldı.
     ILO'dan yapılan açıklamada 5 bölgedeki tüm dünyaya örnek olan uygulamalar şöyle sıralandı:
     ''Afrika Kıtası; Gençlik ve Yerel Gelişim Bakanlığı'nın Yerel Kalkınma İçin Eğitim Projesi, Zimbabwe. Amerika Kıtası; Ulusal Çalışma ve İstihdam Konseyi'nin Gençlik için Sosyal Diyalog Komitesi, Peru. Arap Ülkeleri; Beceri Geliştirme ve Yaygınlaştırma Eğitimi Projesi, Ürdün. Asya Kıtası; Eğitim Geliştirme Merkezi'nin Kalkınma İçin Azınlıkların Eğitimi ve Gençlik İçin Gelişim Teknikleri Projesi, Hindistan. Avrupa Kıtası; Meslek Lisesi Memleket Projesi, Koç Holding ve Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye.''


Bu haberi 436 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir