Koç Holding hisseleri ihalenin ardından tarihi zirvesini test ediyor

  • Yazı boyutu
Koç Holding hisseleri ihalenin ardından tarihi zirvesini test ediyor

Koç Holding hisseleri ihalenin ardından tarihi zirvesini test ediyor

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) işlem gören Koç Holding ve Gözde Girişim hisseleri köprü ve otoyolları ihalesinin sonuçlanmasının ardından hızlı bir şekilde yükselişe geçti.
     Koç Holding hisseleri dünkü kapanışa göre yaklaşık yüzde 4 oranında değer kazanarak tarihi zirvesi olan 9,10 liraya çıktı. Gözde Girişim hisseleri ise önceki kapanışa göre yaklaşık yüzde 10 yükselerek 4,47 lirayı gördü. Şu dakikalarda 4,44 seviyelerinden işlem gören Gözde Girişim hisselerinin bugünkü tavanı 4,48 lirada bulunuyor.
     Koç Holding hisseleri ise tarihi zirvesi olan 9,10 lirayı gördükten sonra şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 3,20 yükselişle 9,00 - 9,04 lira aralığında dengelendi.
     Köprü ve otoyolların özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmelerinde, en yüksek teklifi 5 milyar 720 milyon dolarla Koç Holding AŞ - UEM Group Berhad - Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ Ortak Girişim Grubu verdi. Autostrade Per I'Italia SPA - Doğuş Holding AŞ - Makyol İnşaat Sanayi Turizm ve Ticaret AŞ - Akfen Holding AŞ Ortak Girişim Grubu temsilcisi teşekkür ederek, yeni bir fiyat vermeyeceklerini söyledi.
     Böylece nihai pazarlık görüşmeleri teknik olarak sonuçlanmış oldu.
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir