Koç Holding, dünya fonlarına ev sahipliği yaptı

  • Yazı boyutu
Koç Holding, dünya fonlarına ev sahipliği yaptı

Koç Holding, dünya fonlarına ev sahipliği yaptı

Koç Holding, geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye ziyaret gerçekleştiren, dünyanın lider yatırım fonlarından oluşan ve temsil ettikleri toplam aktif tutarı yaklaşık 9 trilyon dolar olan Russell 20-20'ye evsahipliği yaptı.
     Koç Holding'ten yapılan açıklamaya göre, dünyanın lider yatırım fonlarından oluşan ve gelişmekte olan ülkelerdeki yatırım fırsatlarını inceleyen Russell 20-20 birliği üyeleri geçtiğimiz günlerde yaptıkları Türkiye ziyaretlerinin son durağında Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Turgay Durak, Koç Holding Başkanları ve Koç Topluluğu halka açık şirketlerinin üst düzey yöneticileri ile akşam yemeğinde bir araya geldi.
     Temsil ettiği fonların toplam aktif tutarı yaklaşık 9 trilyon dolar olan Russell 20-20'nin başkanı Michael Phillips, "Türkiye çok önemli yatırım fırsatlarını barındırıyor ve büyük bir potansiyele sahip" dedi.
     Türkiye'ye 6 yıl aradan sonra gerçekleştirdikleri ziyarette Russell 20-20 üyeleri, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bakanlıklar, İMKB'nin yanı sıra çok sayıda sanayi işletmesine ziyaret etti. Türkiye'yi daha yakından tanıma fırsatı bulan üyeler, Koç Holding CEO'su Turgay Durak ev sahipliğinde Koç Holding başkanları ve Koç Topluluğu halka açık şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin katılımı ile Rahmi M. Koç Müzesi'nde gerçekleşen akşam yemeğinde bu ziyaretin kapsamlı bir değerlendirmesini yapma fırsatı buldu.
     Russell 20-20'nin Başkanı Michael Phillips akşam yemeğinde yaptığı konuşmada, 1990 yılında kurulan birliklerinin gelişmekte olan ülkelerdeki yatırım fırsatlarını incelemek amacıyla faaliyet gösteren kar amacı gütmeyen bir organizasyon olduğunu hatırlatarak, 37 ülkenin temsil edildiği Russell 20-20'nin temsil ettiği fonların aktif tutarının yaklaşık 9 trilyon ABD dolarından oluştuğuna dikkati çekti.
     Michael Phillips, geçtiğimiz 20 yıl boyunca birliğe üye fonların gelişmekte olan ülkelere sayısız yatırım yaptığını söyledi.
     2012 yılı yıllık gezileri için Türkiye'yi seçmiş olmaktan ötürü duydukları memnuniyeti de dile getiren Michael Phillips, "Bu geziler aracılığı ile gittiğimiz ülkeleri daha yakından tanıdığımız için üyelerimize daha geniş kapsamlı bir analiz yapma imkanı buluyoruz" dedi.
     Michael Phillips, Koç Topluluğu üst düzey yöneticileri ile gerçekleşen akşam yemeğinin ziyaretleri açısından güzel bir kapanış organizasyonu olduğunun altını çizerek, "Türkiye çok önemli yatırım fırsatlarını barındırıyor ve büyük bir potansiyele sahip. Türkiye ziyaretimiz tüm dünyada gerçekleştirdiğimiz farklı ziyaretler arasında kesinlikle en iyi ve en verimli gezilerden biri oldu. Türkiye'yi 2006 yılında ziyaret etmiştik. Ancak bugün görüyorum ki Türkiye'de son 6 yıldaki gelişim çok etkileyici" ifadelerini kullandı.
     Koç Holding CEO'su Turgay Durak ise konuşmasında, Koç Holding ve 13 halka açık şirketi ile birlikte Koç Topluluğu'nun bugün İMKB'deki toplam şirket değerinin yüzde 15'ini temsil ettiğini vurgulayarak, halka açıklıklığın, kurumsal bir yönetim anlayışının, şeffaflığın, eşitliğin, tüm paydaşlara karşı adil ve sorumlu olmayı beraberinde getirdiğini, bu sorumlulukların Koç Topluluğu şirketlerinin DNA'sında olduğunu söyledi.
     Koç Topluluğu bünyesinde yatırımcı ilişkileri ve hissedar değeri yaratmaya büyük önem verildiğini vurgulayan Turgay Durak, "Koç Topluluğu olarak bu ve benzeri organizasyonlarla Türkiye'deki yatırım fırsatlarını ve Türkiye'nin yatırımcıları için sunduğu potansiyeli farklı hedef kitlelerine aktarmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 168 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir