KOBİDER Başkanı Özgenç: -"Sıfır faizli can suyu kredisi desteği uygulamasının devam etmesini…

  • Yazı boyutu
KOBİDER Başkanı Özgenç:
  -"Sıfır faizli can suyu kredisi desteği 
  uygulamasının devam etmesini…

KOBİDER Başkanı Özgenç: -"Sıfır faizli can suyu kredisi desteği uygulamasının devam etmesini bekliyoruz"

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, Hükümetten KOBİ'lere yönelik 2008 yılı sonlarına doğru başlatılan sıfır faizli can suyu kredisi desteği uygulamasının tekrar devam etmesini beklediklerini bildirdi.
     Özgenç yaptığı yazılı açıklamada, daha önceki yıllarda yapılan KOBİ desteklerini anımsatarak, bu desteklerin piyasalara olumlu yansıdığını belirtti.
     Geçmişteki desteklerin piyasalarda hareketlilik sağladığını ifade eden Özgenç, şunları kaydetti:
     "Piyasa hareketlerinin olabilmesi için kredi desteklerinin kesintisiz sürmesi gerekmektedir. Özellikle kriz dönemlerinde bankaların risk almamak için KOBİ'lerden yüz çevirdiği dönemlerde hükümetin 'Can suyu' olarak sunulan destekleri KOBİ'lere hayat vermişti. Genel olarak piyasaların canlanması için, kredi mekanizmalarının hareketlenmesi için KOSGEB'in kredi faiz desteği uygulaması fevkalade güzel bir çalışma olmuştu. Sıfır faizli can suyu kredisi desteği uygulamasının devam etmesini bekliyoruz. Reel ekonomiyi, birkaç büyük ve başarılı firma üzerinden okumak, kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Ekonomik büyümenin tabana yayılması ve gerçek bir refah oluşturması için, KOBİ'lerin başarılı bir kimliğe bürünmeleri ihtiyaçtır. Bu anlayışla hükümetin KOBİ'lere önem vermesi reel sektörü oldukça memnun etmektedir."
    
    
    

Bu haberi 183 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir