KOBİDER Başkanı Özgenç: -"4+4+4 eğitim modeline bilimsel açıdan bakılmalı" -"4+4+4 kademeli…

  • Yazı boyutu
KOBİDER Başkanı Özgenç: 
  -"4+4+4 eğitim modeline bilimsel açıdan bakılmalı"
  -"4+4+4 kademeli…

KOBİDER Başkanı Özgenç: -"4+4+4 eğitim modeline bilimsel açıdan bakılmalı" -"4+4+4 kademeli eğitim uygulaması bilimde, sanayide, inovasyonda, sanatta ileri gitmek için gereklidir"

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, "4+4+4 eğitim modeli"ne bilimsel açıdan bakılması gerektiğini belirterek, 4+4+4 kademeli eğitim uygulamasının, bilimde, sanayide, inovasyonda, sanatta ileri gitmek için gerekli olduğunu bildirdi.
     Özgenç, yaptığı açıklamada, zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanun kapsamında yeniden düzenlenen ve pek çok yeniliği içeren 4+4+4 eğitim sisteminin, Pazartesi günü başladığını hatırlattı.
     Bu modele bazı kesimlerin karşı çıktığını anımsatan Özgenç, şu iddiaları dile getirdi:
     "Yeni eğitim modeline karşı olanların her hal ve şartta karşı olmak için argümanları vardır, onların kademeli eğitime karşı olmaları siyasidir, ideolojiktir. Çünkü yeni sistem onların tek tip insan modeline engeldir. Eğitimi 12 yılda kademelendiren kanun hakkında kopartılan fırtınanın altında yatan neden budur.
     Zira hükümetin toplumun büyük çoğunluğunun haklı talepleri üzerine yasalaştırarak yürürlüğe koyduğu 4+4+4 kademeli eğitim uygulaması, bilimde, sanayide, inovasyonda, sanatta ileri gitmek için gereklidir."
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir