KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç: -"Kuyum sektörü bankaların haksız rekabetiyle karşı karşıya…

  • Yazı boyutu
KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç:
  -"Kuyum sektörü bankaların haksız rekabetiyle karşı karşıya…

KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç: -"Kuyum sektörü bankaların haksız rekabetiyle karşı karşıya kalmaktadır" -"Alışveriş Merkezleri ve Büyük Mağazalar Yasa Tasarısı kanunlaşmalı"

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, kuyum sektörünün şimdi de bankaların haksız rekabetiyle karşı karşıya kaldığını belirtti.
     KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç, son zamanlarda bankaların birbirlerinden görerek vatandaşlardan altın mevduat toplamaları ve sanal altın satışı yapmalarının günden güne arttığını belirterek, "Altın fiyatlarının rekor seviyelere yükselmesi ve bu artışın alım gücünü olumsuz etkilemesinden dolayı zor günler geçiren kuyum sektörü şimdi de bankaların haksız rekabetiyle karşı karşıya kalmaktadır. Bankaların sadece para kazanma hırsıyla hareket ederek, altın sektörüne yönelmeleri kuyumcuları zora sokmaktadır. Ticari kurallarla bağdaşmayan, etik olmayan bu duruma son verilmeli. Ayrıca bankalar yetmezmiş gibi PTT'nin de altın satışına yönelmesi anlaşılır gibi değil" dedi.
    
     -"Alışveriş Merkezleri ve Büyük Mağazalar Yasa Tasarısı kanunlaşmalı"-
    
     Nurettin Özgenç, kuyumcuların para satmasının etik ve ticari değerlere aykırı olduğu gibi bankaların da sanal altın alıp-satması ve altın mevduat toplamalarında aynı olacağını vurgulayarak şunları söyledi:
     "Herkes mesleğini, ticaretini kendi sektöründe yapmalı. KOBİDER olarak hükümetimizden beklentimiz kamuoyunda 'Perakende Yasası' olarak bilinen 'Alışveriş Merkezleri ve Büyük Mağazalar Yasa Tasarısı'nın TBMM'de görüşülerek kanunlaşması, katılım bankaları ve özel bankaların kuyumculuk sektöründeki haksız rekabetinden dolayı bankalar mevzuatının yeniden düzenlenmesidir.
     Bankaların haksız rekabeti yetmezmiş gibi birde işin içine PTT giriyor. Herkesin satış yapabileceği bir mesleği ve alanı olmalı. Kuyumcu jeton satmadığına göre PTT'de altın satmamalı. PTT pul ve telefon kartı satmalı, gram altın değil."
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir