KOBİ'lere sevindirici haber

  • Yazı boyutu
KOBİ'lere sevindirici haber

Bakan Ergün, 2013 yılında KOBİ'lerin maliyetlerini aşağıya çekecek destekler verebileceklerini söyledi.

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, düşen faiz oranlarıyla birlikte vatandaşların alım gücüne destek verecek yeni adımlar düşünülebileceğini belirterek, ''2013 yılında gerekirse daha kapsamlı bir uygulamayla, çok daha fazla KOBİ'yi hareketlendirebilecek yeni yatırım yapmaya, yeni işler yapmaya yöneltecek, onların birtakım maliyetlerini aşağıya çekecek destekler verebiliriz'' dedi.

2013 yılında bir taraftan ihracatı artırmaya devam ederken, biraz da iç piyasayı canlandırmak gerektiğine işaret eden Ergün, faiz oranlarının düştüğünü, kredi limitlerinin de belki bir miktar artması ya da KOBİ'lere yönelik yeni destek mekanizmaları harekete geçirildiğinde iç piyasanın bir miktar daha canlandırılmış olacağını söyledi.

Bakan Ergün, 2013 Haziran ayından itibaren 2 milyon vatandaşa yeni kimlik kartlarının dağıtılacağına işaret ederek, ''3 yıl içerisinde de bütün vatandaşlarımıza yaygınlaştırılacak. Yani, 3 yıllık bir geçiş süreciyle bütün vatandaşlarımız yeni kimlik kartını, elektronik kimlik kartını kullanmış olacaklar'' diye konuştu.

Ergün, akıllı kimlik kartlarının sadece bir nüfus kağıdı gibi olmayacağını belirterek, çipli yeni kimlik kartlarının ehliyetten banka işlemlerine, ulaşımdan sağlığa kadar birçok alanda kullanılabileceğini kaydetti.

AA


Bu haberi 350 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir