KKTC Maliye Bakanı Tatar, yatırım için araştırma yapan Çinli heyeti kabul etti

  • Yazı boyutu
KKTC Maliye Bakanı Tatar, yatırım için araştırma 
  yapan Çinli heyeti kabul etti

KKTC Maliye Bakanı Tatar, yatırım için araştırma yapan Çinli heyeti kabul etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Maliye Bakanı Ersin Tatar, yatırım amacıyla araştırma ve incelemeler yapmak üzere ülkeye gelen Çinli heyeti kabul etti.
     Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Çin Halk Cumhuriyeti Fabrika, Sanayi ve Ticaret Genel Müdürlüğü'nden gelen heyeti kabulünde konuşan Tatar, KKTC'nin, sesini dünyaya duyurmak için çalışan ve geleceği parlak, gelişmekte olan bir ülke olduğunu ifade ederek, KKTC'de yatırım yapmak isteyen iş dünyasının projelerine sıcak baktıklarını bildirdi.
     Çin gibi büyük bir ülkeden işadamlarının KKTC'de yatırım yapmaya ilgi duyup ziyaret gerçekleştirmesinin memnuniyet verici olduğunu kaydeden Tatar, şunları ifade etti:
     "KKTC'de yatırım konusunda alacağınız kararları mutlak suretle değerlendirip yatırım yapmak istemeniz durumunda bunu memnuniyetle karşılarız. Büyüyen ve gelişen dünyada KKTC de Doğu Akdeniz'de yerini almaktadır. Coğrafyası ve lokasyon olarak KKTC, ticaret merkezi için doğru bir yerdir."
     Çinli yetkililer de ziyarette yaptıkları konuşmada Tatar'a, kendilerini hafta sonu olmasına karşın kabul etmesinden dolayı teşekkür ettiler, Türkiye Cumhuriyeti ile yakın işbirliği içinde olduklarını, KKTC ile de iş birliğine başlamayı hedeflediklerini belirtti.
     Çin'deki büyük ve orta ölçekli bazı şirketlerin projelerini yanlarında getirdiklerini ve burada ortak çalışma yapmayı planladıklarını ifade eden yetkililer, Çin'deki işadamlarının da burayı görüp yatırım yapmaya sıcak bakmalarını sağlamak istediklerini aktardı.
    
    
    

Bu haberi 196 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir