KKTC Maliye Bakanı Tatar: "KKTC'de zamanında alınan tedbirler sayesinde bankacılık sektörü…

  • Yazı boyutu
KKTC Maliye Bakanı Tatar: "KKTC'de
  zamanında alınan tedbirler sayesinde
  bankacılık sektörü…

KKTC Maliye Bakanı Tatar: "KKTC'de zamanında alınan tedbirler sayesinde bankacılık sektörü sağlam bir zeminde"

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Maliye Bakanı Ersin Tatar, zamanında alınan tedbirler sayesinde KKTC-de bankacılık sektörünün sağlam bir zeminde olduğunu söyledi.
     Maliye Bakanlığı Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamada Tatar, bir bankayı ziyaretinde, hiçbir tedbir almayan Güney Kıbrıs'ın, batan bir kamu bankasını kurtarmak için AB, Rusya ve Çin'den 10 milyar avro talep ettiğine işaret etti.
     Tatar, KKTC'de ise zamanında alınan tedbirler sayesinde bankacılık sektörünün sağlam bir zeminde olduğunu kaydetti.
     Bankaları, sıkıntıları dinleyip çözüm üretmek için ziyaret ettiğini ifade eden Tatar, yerel bankaların uluslararası transferler konusundaki sıkıntılarının aşılması için KKTC Merkez Bankası ve Türkiye ile irtibata geçeceğini söyledi.
     Yerel bankaların önemine değinen Tatar, reel sektöre kredi sağlamada, şube bankalarına göre daha hızlı hareket eden yerel bankaların yaşaması gerektiğini belirtti.
     Tefeciliğe karşı olduklarını da vurgulayan KKTC Maliye Bakanı Ersin Tatar, finans şirketlerinin gerekli sermayeyi ortaya koyduktan sonra Merkez Bankası denetiminde işlem yapmasını sağlayacaklarını sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 189 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir