KKTC'li Suat Günsel, bir kez daha Zenginler Kulübü'nde

  • Yazı boyutu
KKTC'li Suat Günsel, bir kez daha Zenginler Kulübü'nde

KKTC'li Suat Günsel, bir kez daha Zenginler Kulübü'nde

Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel, bu yıl da Forbes Türkiye'nin yaptığı "En Zengin 100 Türk" listesinde yer aldı.
     Yapılan açıklamaya göre, geçen yıla göre servetini 100 milyon dolar artıran Günsel, bu yıl 1,1 milyar dolarlık servetiyle Forbes Zenginler Listesi'nde 36. sırada yer aldı.
     Günsel, Forbes Amerika'nın yayınlayacağı dünya milyarderler listesinde toplam 44 Türk milyarder ile birlikte yer alacak. Diğer Türk milyarderler listeye Ortadoğu bölgesinden girerken Günsel, listeye Avrupalı milyarderler arasından katılacak.
    
     -KKTC'nin dünya elçisi-
    
     Suat Günsel, KKTC'nin 27. Kuruluş Yıldönümü'nde KKTC Bakanlar Kurulu önerisiyle Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından "KKTC Dünya Büyükelçisi" olarak atandı. Yıllardır KKTC'yi dünyanın dört bir tarafında tanıtan Günsel, bugüne kadar fahri olarak yürüttüğü bu görevi artık resmi olarak üstleniyor.
     KKTC'nin gönüllü elçisi olarak yıllardır sürdürdüğü mesaisinde Suat Günsel'e dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda fahri doktora ve şeref madalyası takdim edildi.
     Günsel'e son olarak Rusya Federasyonu'nda bulunan Izhevsk Uluslararası Doğu Avrupa Üniversitesi Senatosu tarafından uluslararası eğitime yaptığı katılarından dolayı "Eğitim Bilimleri Fahri Doktora" unvanı ve "Eğitimde Küresel Liderlik" ödülü verildi.
     Günsel, ayrıca vatanı tarafından ödüle değer görüldü ve "En Başarılı Baflı" unvanının sahibi oldu.
    
    
    

Bu haberi 451 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir