KKTC Esnaf ve Sanatkarlar Merkez Birliği Başkanı Altuncuoğlu: "Türkiye'deki esnaf ve sanatkara…

  • Yazı boyutu
KKTC Esnaf ve Sanatkarlar Merkez Birliği Başkanı Altuncuoğlu:
  "Türkiye'deki esnaf ve sanatkara…

KKTC Esnaf ve Sanatkarlar Merkez Birliği Başkanı Altuncuoğlu: "Türkiye'deki esnaf ve sanatkara bakıldığı zaman ülkenin dünyada önemli bir yere geldiğini görüyoruz"

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Esnaf ve Sanatkarlar Merkez Birliği Başkanı Kemal Altuncuoğlu, "Türkiye'de esnaf ve sanatkara bakıldığı zaman ülkenin dünyada önemli bir yere geldiğini görüyoruz" dedi.
     Saruhanlı 9. Altın Üzüm ve Kültür Festivali kapsamında ilçeye gelen Altuncuoğlu, belediye başkanı Hüseyin Yaralı, Saruhanlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kazım Kahveci ile bazı kurum ve kuruluşları ziyaret etti.
     Türkiye'nin son yıllarda ekonomik açıdan "yıldızı parlayan ülkeler" arasında yer aldığını vurgulayan Altuncuoğlu, şöyle konuştu:
     "Türkiye ile ilgili tüm gelişmeleri takip ediyoruz. Türkiye'deki esnaf ve sanatkara bakıldığı zaman ülkenin dünyada önemli bir yere geldiğini görüyoruz. Türkiye'deki esnaf ne kadar sıkıntılı olsa da dünyanın birçok ülkesindeki esnaftan çok daha iyi durumdadır.
     Dünya'nın birçok ülkesini geziyorum. Geçtiğimiz haftalarda dünyanın en zengin ülkelerinin başında yer alan Kuveyt'e gittim. Orada bile Türkiye'deki esnafla bu ülkedeki esnaf arasında fark olduğunu gördüm. Türkiye'deki esnaf şu anda en zengin ülkelerin esnafından daha rahat. Bu bağlamda Türkiye önemli bir yerde bulunuyor. Bundan sonra ülkenin daha da ileriye gideceğini düşünüyorum. Kuzey Kıbrıs olarak bizde gücümüzü Türkiye'den alıyoruz."
     Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, Altuncuoğlu'na belediyenin bayrağını ve ilçede yetişen ürünlerin yer aldığı hediye sepeti verdi.
    
    
    

Bu haberi 335 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir