KKTC bankası Türkiye'de şube açacak -Near East Bank, BDDK'dan Türkiye'de temsilcilik açma izni…

  • Yazı boyutu
KKTC bankası Türkiye'de şube açacak
  -Near East Bank, BDDK'dan Türkiye'de temsilcilik açma izni…

KKTC bankası Türkiye'de şube açacak -Near East Bank, BDDK'dan Türkiye'de temsilcilik açma izni aldı

KKTC bankası Near East Bank, "faaliyetlerini Türkiye Cumhuriyeti'ne taşımak adına Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan (BDDK) talep ettiği temsilcilik iznine onay aldığını" bildirdi.
     Near East Bank Genel Müdürü Vekili Kozan Karakurt, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de temsilcilik açılışı talebine Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan 8 Ağustos'ta aldıkları onayla, bankanın Türkiye'de daha çok tanınır bir konuma geleceğini ve Türkiye'de yerleşik bankalarla kurulan iş ilişkilerini daha da güçlendireceğini belirtti.
     Karakurt, Near East Bank'ın Türkiye Temsilciliği'ni ilk olarak İstanbul'da açmayı planladıklarını ve bu yöndeki hazırlıkların aralıksız sürdürüldüğünü ifade ederek, temsilciliğin çok kısa bir süre içinde faaliyetlerine başlayacağını bildirdi.
     Açıklamada, Bankalar Birliği verilerine göre; bilanço aktifleri açısından 2011 yılının en hızlı büyüyen bankası konumuna ulaşan ve KKTC Finans sektöründe 16 yıllık tecrübeye sahip olan Near East Bank'ın Türkiye Cumhuriyeti'nde Temsilcilik açma izni almayı başaran "ilk ve tek KKTC bankası" olma unvanına da sahip olduğu belirtildi.
     KKTC genelinde 12 şubesi olan Near East Bank, 2011 yılını vergi öncesi karlılıkta yüzde 60 oranında artışla kapadı. Banka, son bir yılda personel sayısını da yüzde 70'den fazla artırdı.
    
    
    

Bu haberi 178 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir