Kızılay'dan Erzincan'a maden suyu fabrikası -Yaklaşık 50 milyon yatırımla kurulacak fabrikanın…

  • Yazı boyutu
Kızılay'dan Erzincan'a maden suyu fabrikası
  -Yaklaşık 50 milyon yatırımla kurulacak fabrikanın…

Kızılay'dan Erzincan'a maden suyu fabrikası -Yaklaşık 50 milyon yatırımla kurulacak fabrikanın temeli, yarın, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın da katılacağı törenle atılacak -Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar: "Afyon mineralli su fabrikalarımızda üretimimizde Türkiye lideriyiz, inşallah, bu fabrikamızla da liderliğimizi perçinleyeceğiz"

Türk Kızılayı'nın Erzincan'a yaklaşık 50 milyon yatırımla kuracağı maden suyu fabrikasının temeli, yarın, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın da katılacağı törenle atılacak.
     Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarın Türk Kızılayı Erzincan mineralli su işletmesi fabrikasının temelini atacaklarını söyledi.
     Bunun uzun zamandan beri süre gelen bir proje olduğunu ifade eden Akar, "Sayın Bakanımız Binali Yıldırım ile bunu evvelki yıl tartışmaya açmıştık. Daha sonra çeşitli merhalelerden geçti. Maden arama ve maden suyu çıkarmayla ilgili yetki ve hakları aldık. Daha sonra 320 dönüm bir arazi aldık" dedi.
     Akar, Erzincan'da maden suyu arama sahasında projelerini hazırladıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:
     "Şu anda projelerimiz bitti, keşif hazırlama safhasındayız. Yaklaşık 50 milyon lira keşif bedelli bir fabrika olacak. Bunun yaklaşık 25 milyon lirası inşaatla ilgili, 25 milyon lirası makine ve iç donanımla. Getireceğimiz yeniliklerle bu miktar 60 milyon civarını da bulabilecek. Ben her şeyden evvel bu imtiyaz hakkını bize lütfeden Erzincan halkına teşekkür ediyorum. Afyon mineralli su fabrikalarımızda üretimimizde Türkiye lideriyiz, inşallah, bu fabrikamızla da liderliğimizi perçinleyeceğiz. Güneyimizde ve doğumuzda bulunan komşularımıza da buradan ihracat yapmayı planlıyoruz."
     Fabrikada önemli bir istihdamın söz konusu olacağını dile getiren Akar, yaklaşık 100 kişinin fabrikada işçi olarak çalışacağını, binlerce kişinin de bu işin nakliyesinden ekmek yiyeceğini söyledi.
     Çeşitli satışları ve bayilikleriyle Türkiye'de binlerce kişinin bu işten maddi yarar sağlamış olacağını anlatan Akar, şöyle devam etti:
     "Ben bir Erzincanlı olarak bu yatırımı kendi memleketimde ve Kızılay adına yapmaktan son derece memnuniyet duyuyorum. Hem Kızılay olarak memnunum hem de Erzincan adına gurur duymaktayım. Buna vesile olan Sayın Bakanımız Binali Yıldırım'a teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki yıl bu zamanlarda ilk maden suyunu Kızılay Erzincan Ekşisu markalı olarak birlikte içeceğiz."
     Ülkedeki terör hadiselerinden dolayı mutluluklarının gölgelendiğini ifade eden Akar, Kızılay olarak terörü lanetlediklerini ve telin ettiklerini bildirdi.
     Akar, teröre rağmen, her şeye rağmen Türk Kızılayı ve Türkiye'nin bütün müesseselerinin yürümeye devam ettiğine dikkati çekerek, yatırımlara ardı arkası kesilmeden devam edeceklerini sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 414 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir