"Kış ve Kış Turizm Yatırımları Fuarı"

  • Yazı boyutu
"Kış ve Kış Turizm Yatırımları Fuarı"

Erciyes A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı: "1-4 Kasım 2012 tarihleri arasında Dünya Ticaret Merkezi'nde Türkiye'nin ilk Kış ve Kış Turizm Yatırımları Fuarı'nı düzenleyeceğiz"

Sercan Küçükşahin - Erciyes A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Murat Cahid Cıngı, Kayseri'nin dünya standartlarında bir tesise kavuştuğunu belirterek, 1-4 Kasım 2012 tarihinde Türkiye'de ilk defa Kış ve Kış Turizm Yatırımları Fuarı'nı Kayseri-de düzenleyeceklerini söyledi.
     Erciyes Dağı olarak yurt dışında 3-4 fuara katıldıklarını hatırlatan Cıngı, şöyle devam etti:
     "İstanbul-da biliyorsunuz EMİT fuarına katıldık. Broşür, katalog ve promosyon malzemelerimizle Erciyes tarihinde ilk defa böyle bir çalışma yapıldı. Bunun yanında Kayseri-de bir kış turizm fuarı düzenliyoruz. 1-4 Kasım 2012 tarihleri arasında Dünya Ticaret Merkezinde Türkiye-nin ilk Kış ve Kış Turizm yatırımları fuarını düzenleyeceğiz. Bu özellikle Kayseri-nin ve Erciyes-in kış turizmi açısından imajını çok perçinleyecek bir aktivitedir. Buradaki ana organizatörde biz olacağız, bir fuar şirketiyle ortak yürüteceğiz."
     Erciyes-in organize bir yapı olarak hizmet vermeye çalıştığını, dağın tanıtımı açısından kurumsal anlamda her türlü çalışmanın içerisinde olduklarını belirten Cıngı, misyonlarının sadece kendi tesislerini değil, dağın ve şehrin tanıtımını, pazarlamasını ve reklamını yapılması olduğunu kaydetti.
     Kış sezonundan bu zamana kadar Tekir, Hisarcık Kapı ve Hacılar Kapı tesislerinden yaklaşık 650 bin kişinin yararlandığını vurgulayan Cıngı, şöyle devam etti
     "Bunlardan yaklaşık 250 bin civarında Hacılar Kapı bölgesinde bulunan Gondol tesislerinden istifade eden misafirimiz oldu. Tesisler büyüdükçe kayağa ilgisi olmayan insanların bile ilgisini çeker hale geldik. Daha öncesinde Tekir-de yıllar öncesinde kurulan tesisler insanlara fazla cazip gelmiyordu. Mevcut tesislerin yetersizliği, kalabalık bir ortam olması ve alt yapının eksikliği nedeniyle temel ihtiyaçların karşılanmasında sıkıntılar yaşanıyordu. Buda insanları hem dağdan hem de kayak sporundan soğutuyordu. Büyükşehir Belediyemizin yatırımlarıyla yeni yapılan tesislerimiz, dünyanın en son teknolojisiyle tefriş edilmiş çok kaliteli tesisler oldu. Tabii ki ileride yatırımlar daha da büyüyecek, neredeyse 170 km uzunluğunda pistlere sahip olacağız."
    
     "Tesisler sezon başına kadar ücretsiz olacak"
    
     Tesislerin sezon başına kadar ücretsiz olarak hizmete devam edeceğini ifade eden Dr. Murat Cahid Cıngı, yeni sezonla birlikte Dünya-nın en ucuz biletlerinin Erciyes-te olacağını söyledi.
     Cıngı, bunun belediyenin bir yatırımı olduğunu ifade ederek, "Herhalde yeni sezonda tarifeli sefere geçeriz. Ama muhtemelen dünyanın en ucuz biletleri yine Kayseri Erciyes-te olacaktır. Yurt dışında günlük biletler 40-50 avrolar civarındayken, Türkiye-de 50-60 lira civarında satılırken, bizim ücretlerimiz çok daha aşağıda olacaktır. Dar ve orta gelirli bütün vatandaşlarımızın rahatlıkla gelip kullanabileceği seviyelerde olacaktır. Bedavadan biraz daha pahalı desek yeridir" diye konuştu.
    
    
    


Bu haberi 416 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir