"Kırıkkale Güçbirliği İşadamları Buluşmaları" -Başbakan Yardımcısı Atalay: -"TUSKON iş aleminin…

  • Yazı boyutu
"Kırıkkale Güçbirliği İşadamları Buluşmaları"
  -Başbakan Yardımcısı Atalay:
  -"TUSKON iş aleminin…

"Kırıkkale Güçbirliği İşadamları Buluşmaları" -Başbakan Yardımcısı Atalay: -"TUSKON iş aleminin önemli bir kuruluşu, dünya genelinde yaptığınız toplantılardan, organizasyonlardan memnunuz, özellikle Afrika'da yaptığınız faaliyetler gerçekten çok önemli" -" Biz popülist olmayan bir ekonomi için çalıştık, kamuyu ticaret alanından çektik, özel sektörü özendirdik. Türkiye'nin sanayicisi, tüccarı eskiden olduğu gibi içine kapanık değil. Artık işadamlarımıza özgüven geldi "

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "TUSKON iş aleminin önemli bir kuruluşu, Dünya genelinde yaptığınız toplantılardan, organizasyonlardan memnunuz, özellikle Afrika genelinde yaptığınız organizasyonlar çok değerli" dedi.
     Başbakan Yardımcısı Atalay, "Kırıkkale Güçbirliği İşadamları Buluşmaları" çerçevesinde "Kırıkkale Yatırım Avantajları" tanıtımı için TUSKON'u ziyaret etti.
     Ziyarette konuşan Atalay, dernek yöneticilerinden, Kırıkkale'nin yatırım olanakları avantajları konusunda üyelerini bilgilendirmelerini istedi.
     Burada yapılan sunumun ardından katılımcılara hitap eden Atalay, yeni teşvik sisteminin Kırıkkale'ye sağlayacağı avantajlara ilişkin bilgi verdi.
     Atalay, " Bu teşvik kanunu çok kapsamlı, çok rasyonel ve çok da beğenildi. Yeni sistemde 6 bölge esas alındı. Kırıkkale 4'üncü bölgede fakat Organize Sanayi Bölgesi olduğu için buraya yapılan yatırımlar 5'inci bölge yatırımları kapsamında bulunuyor" diye konuştu.
     Kırıkkale'nin, sanayinin çok kolay gelişeceği bir il olduğunu vurgulayan Atalay, "Yetişmiş insan gücü çok fazla. Ulaşımı çok kolay olan bir sanayi şehri. Türkiye'deki savunma sanayisinin en önemli merkezi. Makina Kimya Ensdüstrisi Kurumu (MKEK) Türkiye'nin en önemli silahlarını üreten kurumudur. Cazip bir alan olan TÜPRAŞ, Kırıkkale'de bulunuyor. Bu da büyük bir avantaj sağlıyor. İki organize sanayi bölgemiz var. Bu avantajlarımızı anlatmak ve İstanbul'daki yatırımcıya Kırıkkale'yi tanıtmak istiyoruz" şeklinde konuştu.
     Kırıkkale'nin, Türkiye'nin ulaşım ağı açısından en kolay erişilebilir şehri olduğunu vurgulayan Atalay, TUSKON üyelerini de Kırıkkale'de yatırım yapmaya davet etti.
    
     -"İşadamlarımıza özgüven geldi"-
    
     Bakan Atalay, hükümet olarak 10 yıldan beri istikrarı benimsediklerini dile getirerek, "Biz popülist olmayan bir ekonomi için çalıştık, kamuyu ticaret alanından çektik, özel sektörü özendirdik. Türkiye'nin sanayicisi, tüccarı eskiden olduğu gibi içine kapanık değil. Artık işadamlarımıza özgüven geldi" değerlendirmesinde bulundu.
     Sivilleşme sürecinin ve buna paralel olarak istikrar ortamının devam edeceğini söyleyen Atalay, "Artık Türkiye'nin önü açık, çetelerle, karanlık işlerle mücadele bizim en önemli fonksiyonumuz, artık geri dönüşü olmayan bir demokratikleşme süreci başlamıştır. Birilerinin artık çıkıp da yönetimi ele alacağı, Türkiye'nin önünü tıkayacağı bir ülke değildir" dedi.
     Atalay, günlük siyasetten ve konjonktürel siyasetten uzak durduklarını vurgulayarak, istikrarlı, popülist olmayan bir ekonomi anlayışıyla hareket ettiklerini söyledi.
    
     -"Yeni Anayasa en önemli gündemimiz"-
    
     Yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili olarak da, her hafta bu konuyu görüşmek üzere toplandıklarını belirten Atalay, "Başbakanımızın liderliğinde istikrar ve demokratikleşme süreci devam ediyor. Yeni anayasa ile ilgili güçlü bir kararlılık içindeyiz. Diğer partilerde cayma olmasın diye adeta her türlü tavizi veriyoruz. Uzlaşma komisyonunda sürekli bu konuları görüşüyoruz" görüşünü ifade etti.
     Ziyarette, TUSKON'un faaliyetlerini içeren bir video gösterimi de yapıldı. Daha sonra Kırıkkale'nin yeni teşvik sistemiyle elde edeceği avantajlara ilişkin bir sunum gerçekleştirildi.
     Programın ardından TUSKON Başkanı Rızanur Meral ve TUSKON üyeleri Bakan Atalay'a çeşitli hediyeler takdim ederken, Kırıkkale Güçbirliği heyeti de Meral'e, Kırıkkale'ye özgü çeşitli hediyeler sundu.
    
    
    

Bu haberi 227 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir