Kırgızistan, Japonya ile işbirliğini canlandırmak istiyor

  • Yazı boyutu
Kırgızistan, Japonya ile işbirliğini canlandırmak istiyor

Kırgızistan, Japonya ile işbirliğini canlandırmak istiyor

Japonya ile özellikle ekonomi konularındaki işbirliğini canlandırmak isteyen Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, resmi ziyarette bulunmak için bu ülkeye gitti.
     AA muhabirinin Cumhurbaşkanlığı'ndan edindiği bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'in Japonya'daki temaslarının yarın başlayacağı ve ilk olarak İmparator Akihito ile görüşeceği belirtildi.
     Atambayev'in Japonya'ya ziyaretinin, Kırgızistan ve Japonya arasında daha fazla işbirliği için karşılıklı ilişkilerin canlanmasına ve işbirliği konularında yeni perspektiflerin gelişimi için yeni sayfa açılacağının altı çizildi.
     Japonya, Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA), Kırgızistan'da özellikle karayolu yapımından, tarım ve sağlık alanında uzmanların yetiştirilmesine kadar destek sağlıyor.
     1 Aralık 2011 tarihinde Cumhurbaşkanlığı görevine gelen Atambayev, Türkiye, Rusya, Kazakistan, Çin ve Almanya'ya resmi ziyaretlerde bulunmuştu.
    
    
    

Bu haberi 96 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir