Kırgızistan'da 5 yıllık kalkınma planı kabul edildi

  • Yazı boyutu
Kırgızistan'da 5 yıllık kalkınma planı kabul edildi

Kırgızistan'da 5 yıllık kalkınma planı kabul edildi

Kırgızistan'da 5 yıllık kalkınma planı kabul edildi.
     Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'in başkanlığında Milli Konsey üyelerinin bir araya geldiği ikinci toplantıda, 2013-2017 yıllarını kapsayan 5 yıllık sürdürebilir kalkınma planı oy birliğiyle kabul edildi.
     Toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı Atambayev, 2017 yılında, Kırgızistan'ın düzgün bir yaşam standardı, istikrarlı bir siyasal sistemi, dinamik bir ekonomiye sahip olarak güçlü ve demokratik bir devlet olmasını hedeflediklerini belirtti.
     Cumhurbaşkanlığı görevi 2017 yılında sona erecek olan Atambayev, 2013-2017 yılı dönemini kapsayan 5 yıllık sürdürebilir kalkınma planının, hükümetin bazı üyeleri, meclisteki parti başkanları, sivil toplum örgütleri ile uzmanların katılımıyla hazırlandığını anımsattı.
     2017 yılında, ekonomik özgürlük sıralamasında BDT ülkeleri arasında lider olmak ve "iş yapılabilir" ülke olarak dünyada ilk 30 ülke içine girmek zorunda olduklarının altını çizen Atambayev, yolsuzluk ve kayıt dışı ekonominin önlenmesi mücadelesi sürdüren dünyada ilk 50 ülke arasına girmeyi planladıklarını vurguladı.
     Atambayev, Kırgızistan devletinin siyasi ve ekonomi istikameti konusunda atılacak adımları içeren kalkınma planının Cumhurbaşkanlığı idaresi ile birlikte yürütme, yasama ve yargının desteğiyle hayata geçirileceğini ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 90 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir