Kırgızistan'a Türk yatırımı gelmeye başladı -Ray İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Öndeş:…

  • Yazı boyutu
Kırgızistan'a Türk yatırımı gelmeye başladı
  -Ray İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Öndeş:…

Kırgızistan'a Türk yatırımı gelmeye başladı -Ray İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Öndeş: -"Kırgızistan'da bir numaralı sigorta şirketi olmak istiyoruz"

Ray İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Öndeş, programda yaptığı konuşmada, Kırgızistan'da bir numaralı sigorta şirketi olmak istediklerini ve Türk iş adamlarından destek beklediklerini söyledi.
     Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te 1 milyon 120 bin dolarlık öz sermaye ve likit gücüyle kurulan ATN Policy Sigorta Şirketi, Kırgızistan Türkiye Sanayiciler ve İşadamları Derneği (KITİAD) üyelerinin katılımıyla düzenlenen programda tanıtıldı.
     ATN Policy Sigorta Şirketi'nin, merkezi Ankara'da olan Ray İnşaat İthalat ve İhracat Ltd. Şti. tarafından hisselerinin tamamı satın alınarak yüzde 100 Türk sermayesiyle yola devam ettiği belirtildi.
     Ray İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Öndeş, programda yaptığı konuşmada, Kırgızistan'da Türk işadamlarına ve Kırgız kardeş halkına hizmet etmek için şirket açtıklarını belirterek, "Kırgızistan'da bir numaralı sigorta şirketi olmak istiyoruz ve Türk iş adamlarından destek bekliyoruz" dedi.
     Öndeş, ülkedeki Türk iş çevrelerinin desteğine ihtiyaç duyduklarını vurgulayarak, sigorta alanında başarılı olmayı hedeflediklerini söyledi.
     KITİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Muslu da iki halk devrimi yaşanmasına rağmen Kırgızistan'ın bölgede demokrasi açısından en oturmuş ülke olduğunu belirtti.
     Muslu, Orta Doğu ülkelerindeki halk değişim sürecinin uzun süreli, yıkıcı olduğunu gördüklerini ifade ederek, Kırgızistan'daki siyasi olaylarda ise iş yerleri zarar görmesine rağmen yumuşak bir geçiş yaşandığının altını çizdi.
     Muslu, Kırgızistan'daki Türk işadamlarının bir Türk sigorta şirketine çok ihtiyaç duyduğunu dile getirdi.
     ATN Policy Sigorta Şirketi Genel Müdürü Ömürbek Aliyev ise böyle bir şirketin kurulmasının ülke için çok önemli olduğunu belirterek, "Şirketimiz iki ay önce kuruldu. Şirket bir Türk şirketidir. Şu anda tanıtım faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Şirketlere, sigortanın anlamını ve önemini anlatıyoruz" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 241 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir