"Kimse Yok Mu"dan Sevgililer Günü için "Sevgi Bağışı" kampanyası -Kimse Yok Mu Derneği,…

  • Yazı boyutu
"Kimse Yok Mu"dan Sevgililer Günü için "Sevgi Bağışı" kampanyası
     -Kimse Yok Mu Derneği,…

"Kimse Yok Mu"dan Sevgililer Günü için "Sevgi Bağışı" kampanyası -Kimse Yok Mu Derneği, Sevgililer Günü'ne özel anlamlı bir hediye arayanlar için dört ayrı bağış kampanyası ile alternatif hediye seçenekleri sunuyor

Kimse Yok Mu, 14 Şubat Sevgililer Günü için anlamlı bir hediye arayanlara özel dört ayrı bağış kampanyası ile alternatif hediye seçenekleri sunuyor. Kampanyaya katılanlar, su sıkıntısı çekilen Afrika'da sevdiği kişi adına suyu kuyusu açtırabilecek ya da bir katarakt hastasının gözlerini ışıkla buluşturabilecek.
     Yapılan açıklamaya göre, dünya genelinde yardımlarını sürdüren Kimse Yok Mu, ihtiyaç sahibi insanların hayatını kurtaran ve aydınlatan kampanyalarına, 14 Şubat'ta sevdiklerine eşsiz ve anlamlı hediye vermek isteyenleri de katıyor.
     Bu kampanyalarla dileyenler su sıkıntısı çekilen Afrika'da sevdiği adına bir su kuyusu açtırıyor, dileyen bir katarakt hastasının gözlerinin ışıkla buluşmasına yardımcı oluyor.
     Bir öğrenciye burs vererek ya da bir yetimi sevindirerek alacağı özel sertifikayı sevdiğine hediye edenler ise, ona olan sevgisini dünyayla paylaşıyor. Bağışçılar sadece özel bir sertifikaya değil, aynı zamanda bir iyilik ajandasına sahip oluyor.
    
     -Sevgi gününe özel alternatifli kampanyalar-
    
     Kimse Yok Mu kampanyasının ilk alternatifinde, 100 dolar bağış karşılığında bir katarakt hastasının gözü muayene ve ameliyat edilecek. Bugüne kadar gerçekleştirilen katarakt kampanyasında 12 bin hastaya ulaşan Kimse Yok Mu, "Sevenler"in destekleriyle çok daha fazla hastayı ışıkla kavuşturmaya hazırlanıyor.
     Kimse Yok Mu'nun bir diğer alternatifi ise "Bir Çocuk Okutuyorum" kampanyası. 200 lira bağış sayesinde Kimse Yok Mu'ya başvuran ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları eğitim bursuna kavuşuyor.
     Somali, Sudan gibi ülkelerin de aralarında bulunduğu 16 ülkedeki yetim çocukların yüzleri de, bağışçıların sevdikleri için bağışlayacağı 360 dolar ile gülecek.
     Afrika'nın suya hasret beldelerindeki insanları sağlıklı ve temiz içme suyuna kavuşturmak da bu kampanyalarla mümkün oluyor. 3 bin dolarlık bağış karşılığında, Afrika'da seçecekleri bir ülkede sevdiği adına su kuyusu açtıranlar, sevdiğinin adını "ölümsüzleştirme" imkanına kavuşacak.
     Kampanya kapsamındaki bağışlar, 12 Şubat 2013 Salı akşamına kadar "onlinebagis.kimseyokmu.org.tr" adresinden kabul edilecek. Bağış yaparken açıklama kısmına "Sevgi" için olduğunun belirtilmesi gerekiyor.
     Kampanyaya katılanlara, teşekkür belgesi ve iyilik ajandası özel olarak gönderilecek. Diğer bağış yöntemleri için de "www.kimseyokmu.org.tr" adresinden detaylı bilgi alınabiliyor.
    
    
    

Bu haberi 196 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir