Kilis'te organik zeytincilik geliştirilecek -Valilik, GAP İdaresi Başkanlığı ve Organik Zeytin…

  • Yazı boyutu
Kilis'te organik zeytincilik geliştirilecek
  -Valilik, GAP İdaresi Başkanlığı ve Organik Zeytin…

Kilis'te organik zeytincilik geliştirilecek -Valilik, GAP İdaresi Başkanlığı ve Organik Zeytin Üreticileri Birliği, organik zeytin üretiminin artırılması amacıyla ortak çalışma yapacak

Kilis'te, Valilik, GAP Bölge Kalkınma İdaresi ve Organik Zeytin Öğreticiliği Birliği tarafından organik zeytinciliğin geliştirilmesine yönelik protokol imzaladı.
     Vali Süleyman Tapsız, Valilik Toplantı Salonu'nda düzenlenen imza töreninde, GAP İdaresi'nin Kilis'e her konuda büyük destek verdiğini söyledi.
     Organik zeytin üretimini desteklediklerini belirten Tapsız, protokolü imzalanan projenin özellikle zeytinciliği ve organik zeytinyağı üretimini desteklemek amacıyla hazırlandığını ifade etti.
     Birliğin göstereceği arsaya zeytin işleme, depolama, paketleme tesisi yapılacağını vurgulayan Tapsız, "Bu proje için GAP İdaresi 1 milyar lira bütçe öngörüyor. Bu bütçenin yüzde 15'ini birlik, yüzde 85'ini ise GAP Bölge Kalkınma İdaresi temin edecek" dedi.
     Tapsız, projenin Birleşmiş Milletler (BM) Kalkınma Programı'nca da desteklediğini sözlerine ekledi.
     GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil de, çalışma kapsamında yatırımların yanı sıra eğitim, seminer, fuar ve pazarlama ile ilgili desteklerin olacağını kaydetti.
     Konuşmaların ardından, Vali Tapsız, Karahocagil ve Birlik Başkanı Hüseyin Polat, bölgede üretilen organik zeytinlerin katma değerinin, karlılığının, sosyal ve ekonomik faydası ile rekabet gücünün arttırılması hedeflenen işbirliği protokolünü imzalandı.
    
    
    

Bu haberi 442 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir