Kıbrıs Rum Kesimi'ne teminat

  • Yazı boyutu
Kıbrıs Rum Kesimi'ne teminat

Finlandiya, Kıbrıs Rum Kesimi'nden teminat isteyebilir

Finlandiya Başbakanı Jyrki Katainen, Kıbrıs Rum Kesimi'nden aldığı krediler karşılığında teminat isteyebileceklerini bildirdi.
     Hükümet Sözcüsü Kare Halonen'in yaptığı açıklamaya göre, Katainen, Finlandiya Parlamentosu'nda yaptığı konuşmada, daha önceki yardım planlarında olduğu gibi Avrupa Finansal İstikrar Fonu'ndan (EFSF) kredi kullanması halinde geri dönüşünü sağlamak üzere Kıbrıs Rum Kesimi'nden de teminat talep edebileceklerini söyledi.
     Yunan devlet tahvillerinden uğradığı zararın altından kalkamayan ve son dönemde uluslararası piyasalardan finansman sağlamakta zorlanan Kıbrıs Rum Kesimi, hafta başında bankacılık sektörünü desteklemesi için Avrupa Birliği'nden (AB), dün de Uluslararası Para Fonu'ndan (IMF) finansal yardım talep etmek zorunda kalmıştı.
     Kıbrıs Rum Kesimi, Yunanistan, İrlanda, Portekiz ve İspanya'nın ardından Avrupa Birliği'nden finansal yardım talebinde bulunan beşinci ülke olmuştu.
    
    
    


Bu haberi 257 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir