Kentsel dönüşümde Bakanlık-DenizBank işbirliği -DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel…

  • Yazı boyutu
Kentsel dönüşümde Bakanlık-DenizBank işbirliği
     -DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel…

Kentsel dönüşümde Bakanlık-DenizBank işbirliği -DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk: -"Türkiye'de 2023 yılına kadar 8 milyon adet konutun yeniden inşa edilmesi gerekiyor"

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile DenizBank arasında kentsel dönüşüm konusunda protokol imzalandı.
     Yapılan açıklamaya göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile DenizBank arasında kentsel dönüşüm konusunda imzalanan protokolle birlikte devlet tarafından yapılacak kentsel dönüşüm yardımları, DenizBank'ı tercih edecek müşterilere de sunulacak.
     İki kurum arasındaki protokol imza törenine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen ile DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk katıldı.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Ertürk, 2012 itibariyle Türkiye'deki mevcut konut stokunun 19 milyon adet civarında olduğuna dikkati çekerek, "Bu stokun yaklaşık 5 milyon adedi kaçak ruhsatsız evlerden oluşuyor. Ayrıca ekonomik ömrünü tamamlamış, değişim zorunluluğu bulunan 1,5 milyon adet konut da mevcut stok içerisinde bulunuyor. Bu rakamlara nüfus artışını da eklediğimizde Türkiye'de 2023 yılına kadar 8 milyon adet konutun yeniden inşa edilmesi gerekiyor" dedi.
     Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kentsel dönüşüm konusunda kilit rol oynadığını vurgulayan Ertürk, "İmzaladığımız protokol ile devlet tarafından yapılacak yardımları, DenizBank'ı tercih edecek müşterilere de sunacağız. Ayrıca tüketicilere birçok avantaj getiriyoruz. DenizBank olarak kentsel dönüşüm projesinin ilk yıkım anından yeni evlerin teslimine kadar müşterilerimizin yanındayız" ifadesini kullandı.
     Açıklamada, kentsel dönüşüm için DenizBank'la çalışacakları bekleyen avantajlar hakkında şunlar kaydedildi:
     "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yapılan protokol ile DenizBank'ı tercih edecek müşteriler devlet desteklerinden faydalanabilecek. Devlet tarafından yapılacak yardımların yanında DenizBank'ı tercih ederek kentsel dönüşüm kredisi kullanmak isteyen müşterilerden dosya masrafı, ekspertiz ücreti, ipotek ücreti alınmayacak. DenizBank ayrıca sürecin başlangıcı sayılan Deprem Risk Raporu için daire başı 500 TL'ye kadar katkı yapacak. Vatandaşlar DenizBank'ın 444 36 34 nolu kentsel dönüşüm bilgilendirme hattı ve www.denizbank.com web sitesi üzerinden de bilgi alabilecek.
     DenizBank'ın özel eğitimli Kentsel Dönüşüm Danışmanları, müşterilerin kentsel dönüşüm taleplerini yerlerinde dinleyerek ücretsiz Dönüşüm Danışmanlığı hizmeti verecek. 24 aya varan taksit ödemesiz dönem, devlet katkısıyla konut kredilerinde yıllık yüzde 4 (iş yerleri için yıllık yüzde 3) faiz desteği, DenizBank ile çalışacak olan müteahhit firmalardan proje tamamlama garantisi alınması, her aşamasında inşaat seviyesinin kontrolü, taşınma anında indirimli nakliye desteği ve yeni evine geçen DenizBank müşterilerine yeni evleri için sağlanan özel indirim imkanlarını içeren 'Yeni Evin Destek Paketi' de DenizBank'ın sunduğu ayrıcalıklar arasında yer alacak."
    
    
    

Bu haberi 98 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir