Kent-EXPO Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarı açıldı -Şehircilik teknolojileri sektöründeki…

  • Yazı boyutu
Kent-EXPO Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarı açıldı
  -Şehircilik teknolojileri sektöründeki…

Kent-EXPO Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarı açıldı -Şehircilik teknolojileri sektöründeki yenilik ve uygulamaların tanıtıldığı fuar 4 Kasım'a kadar açık kalacak

Kent-EXPO Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarı, İzmir'de açıldı.
     Kültürpark Uluslararası Fuar Alanı 1 nolu holde düzenlenen fuarın açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentin fuarcılık alanında yeni adımlar attığını, hızlı ve doğru hizmet sunarken aynı zamanda da tasarruf etmek isteyen tüm belediyelerin burayı ziyaret etmesi gerektiğini belirtti.
     İzmir'in 113 bin metrekare kapalı alana sahip olacak yeni fuar alanını beklediğini ancak firmaların itirazlarının sürecin önünü takıdığını kaydeden Kocaoğlu, "İtiraz eden iki firmaya sesleniyorum. Büyükşehir Belediyesi'nin nasıl ihale yaptığını dünya alem öğrendi. İzmir'in işini engellemeye kimsenin hakkı yoktur. Kent adına itirazlarınızı geri çekiniz. Daha önce de yaptınız, değerlendirildi, düzeltme kararı verildi. Bu itirazlarla bu kentin önünü açamıyoruz" diye konuştu.
     Projenin kamulaştırmalar dahil 360 milyon liralık maliyetinin tamamen belediye tarafından üstlenildiğini ifade eden Kocaoğlu, teleferik ihalesinde de benzer zorluklarla karşılaştıklarını dile getirdi.
     Büyükşehir'e bağlı kuruluşlarda 2011 yılından bu yana 52 vergi denetmeninin "konuşlandığını" savunan Kocaoğlu, bu denetmenlerin "tarihe geçecek, Türkiye'de ilk olacak" kararlara imza attıklarını öne sürdü.
     İçişleri Bakanlığı'nın, kendisi ve bazı bürokratlara 1980 yılından itibaren açık otopark olarak kullanılan iki parsel alanı kamulaştırmadıkları gerekçesiyle soruşturma açtığını belirten Kocaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
     "Soruşturmanın altında İçişleri Bakanı'nın imzası var. Kendisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Genel Sekreterliği'ni yaptı, belediyeciliği bilmesi lazım. Açılan soruşturmalardaki, denetimlerdeki mantık, yaklaşım hiçbir kitaba sığmaz. Kimseye anlatmak da mümkün değildir. Bu zulümdür. Bu zulüm bana, buradaki bürokratlara yapılmıyor, 4 milyon İzmirliye yapılıyor. Buradan yetkililere sesleniyoruz. Bize yasal hakkımız olan izinleri verin, kefalet istemiyoruz, para istemiyoruz."
     Şehircilik teknolojileri sektöründeki yenilik ve uygulamaların tanıtıldığı ve 70 firmanın katıldığı fuar, 4 Kasım'a kadar açık kalacak.
    
    
    

Bu haberi 141 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir