Kemerköy Liman Sahası'nın özelleştirilmesi (3) -İhalede en yüksek teklifi 31 milyon 50 bin…

  • Yazı boyutu
Kemerköy Liman Sahası'nın özelleştirilmesi (3) 
  -İhalede en yüksek teklifi 31 milyon 50 bin…

Kemerköy Liman Sahası'nın özelleştirilmesi (3) -İhalede en yüksek teklifi 31 milyon 50 bin dolarla Mehmet Güneş İnşaat Ltd. Şti verdi.

Kemerköy Liman Sahası'nın 36 yıl süreyle "işletme hakkının verilmesi" yöntemiyle özelleştirmesine ilişkin ihalenin nihai pazarlık görüşmesinde, en yüksek teklifi 31 milyon 50 bin dolarla Mehmet Güneş İnşaat Ltd. Şti verdi.
     Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu'nun komisyon başkanlığında yapılan nihai pazarlık görüşmesinde ilk olarak kapalı elemesiz teklifler alındı. 1. elemeli yazılı turda en düşük teklifi veren Nurol Enerji Üretim ve Pazarlama AŞ, 2. elemeli yazılı turda en düşük teklifi veren Global-Adonia Ortak Girişim Grubu, 3. elemeli yazılı turda da en düşük teklifi veren Kerme Liman İşletmeciliği AŞ elendi. Kalan 5 firmayla açık artırmaya geçildi.
     Açık artırmada başlangıç tutarı 19 milyon 550 bin dolar, artırım aralığı ise 50 bin dolar olarak belirlendi.
     24 tur olarak gerçekleştirilen açık arttırmanın 11'inci turunda Har Enerji Yatırımları AŞ, 15'inci turda da Cey Grubu Ortak Girişimi çekildiğini açıkladı. 24'üncü turda da Türkerler İnşaat AŞ ve Binbirgıda Tarım Ürünleri AŞ, Mehmet Güneş İnşaat Ltd. Şti'nin verdiği 31 milyon 50 bin dolarlık dolarlık teklifin üzerine çıkmadı ve ihaleden çekildi.
     (Bitti)
    
    

Bu haberi 109 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir