KEİ Ulaştırma Bakanları toplantısı İzmir'de düzenlenecek -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme…

  • Yazı boyutu
KEİ Ulaştırma Bakanları toplantısı İzmir'de düzenlenecek
  -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme…

KEİ Ulaştırma Bakanları toplantısı İzmir'de düzenlenecek -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Aka: -"Büyük havaalanları, 3. köprü, duble yollar diğer ülkelerin örnek alabileceği projelerimizdendir"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri Aka, büyük havaalanları, 3. köprü, duble yollar gibi projelerin diğer ülkelerin örnek alabileceği projeler olduğunu söyledi.
     Suat Hayri Aka, AA muhabirine yaptığı açıklamada Karadeniz Ekonomik İşbirliği Ulaştırma Bakanları Toplantısı ve "Karadeniz, Orta Asya ve Orta Doğu Bölgelerinde Ulaştırma ve Transit Taşımacılığın Geleceği" konulu uluslararası konferansın 27-28 Kasım tarihleri arasında İzmir Kaya Termal Otel'de düzenleneceğini belirtti.
     Azerbaycan, Gürcistan, Moldova ve Romanya'nın bakan, 6 ülkenin bakan yardımcılığı, 2 ülkenin de ulaşım teşkilatı genel müdürlüğü düzeyinde katılacağı toplantıda Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı üyelerinin işbirliği imkanları, ulaşım altyapı entegrasyonu ve ekonomik işbirliğini artırıcı projeler konularının ele alınacağını belirten Aka, Türkiye'de ulaşım altyapısının diğer katılımcı ülkelere göre ileri düzeyde olduğunu vurguladı.
     Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'nın çok önemli bir projesi olan Karadeniz Çevre Yolu Projesi'nde Türkiye'nin taahhüdünü yerine getiren tek ülke olduğuna dikkati çeken Aka, ulaşım altyapısının diğer ülkelerle entegrasyonunun büyük önem taşıdığını söyledi.
     Aka, şöyle konuştu:
     "Eğer bir yere ulaşım imkanı yoksa orasıyla ticari bir ilişkinizin olmasından söz edemezsiniz. İhracat için ulaşım şart. Bu tip toplantıların yararlarından biri de katılımcı ülkelerin ulaşım altyapımızı görmesi, fikir alışverişinde bulunması, bizim mühendislerimizle görüşmesidir.
     Bizim dünya çapında sayılabilecek projelerimiz var. Demiryollarında komşularımızdan bir gömlek daha üstünüz. Hızlı treni hayata geçirmiş birkaç Avrupa ülkesinden bir tanesiyiz. Tüp geçitler yapıyoruz. Büyük havaalanları, 3. köprü, duble yollar diğer ülkelerin örnek alabileceği projelerimizdendir."
    
    
    

Bu haberi 189 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir